宁波公交站点: A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T W X Y Z 0
宁波公交线路: 公运公交 城乡公交 东方巴士 慈溪公交 奉化公交 宁海公交 其它线路 市公交线路 夜间线 余姚公交 北仑公交 大榭公交
去程: 大碶客运站 — 俞王 — 人民路(北仑) — 大碶 — 车灯厂 — 万湫山 — 新和 — 横山[北仑] — 茂盛灯具厂 — 敬老院(北仑横山) — 黄庵 — 二号桥[北仑] — 四号桥[北仑] — 碾子桥 — 青林 — 西岙[北仑] (16站)
回程: 西岙[北仑] — 青林 — 碾子桥 — 四号桥[北仑] — 二号桥[北仑] — 黄庵 — 敬老院(北仑横山) — 茂盛灯具厂 — 横山[北仑] — 新和 — 万湫山 — 车灯厂 — 大碶 — 人民路(北仑) — 俞王 — 大碶客运站 (16站)
去程: 大碶客运站 — 清水丽庭 — 人民路(北仑) — 俞王 — 徐洋 — 邬隘小学 — 信用社(北仑徐洋) — 大城 — 老年房[北仑湖塘] — 湖塘菜场 — 薛家[北仑湖塘] — 灵岩社区 — 先锋 — 山下王 — 俞家[北仑莘岙] — 林头方 — 莘岙部队 — 大树下 — 莘岙 (19站)
回程: 莘岙 — 大树下 — 莘岙部队 — 林头方 — 俞家[北仑莘岙] — 山下王 — 先锋 — 灵岩社区 — 薛家[北仑湖塘] — 湖塘菜场 — 老年房[北仑湖塘] — 大城 — 信用社(北仑徐洋) — 邬隘小学 — 徐洋 — 俞王 — 人民路(北仑) — 清水丽庭 — 大碶客运站 (19站)
去程: 北仑客运站 — 闽江路 — 小山公园 — 高凤路 — 横河路 — 中河路 — 邮电大楼 — 华山路 — 交警大队(北仑) — 绍成小学 — 自来水公司 — 大港工业城(凤洋一路) — 千丈老年公寓 — 庐山路 — 大碶文化宫 — 灵峰公寓 — 人民路(北仑) — 俞王 — 徐洋 — 新安 — 柴楼 — 嘉溪 — 嘉溪庙 — 古阿育王寺 (24站)
回程: 古阿育王寺 — 嘉溪庙 — 嘉溪 — 柴楼 — 新安 — 徐洋 — 俞王 — 人民路(北仑) — 灵峰公寓 — 大碶文化宫 — 庐山路 — 千丈老年公寓 — 大港工业城(凤洋一路) — 自来水公司 — 绍成小学 — 交警大队(北仑) — 华山路 — 邮电大楼 — 中河路 — 横河路 — 高凤路 — 小山公园 — 闽江路 — 北仑客运站 (24站)
去程: 南站(南站西路,近南站广场) — 三支街 — 镇明小区 — 第一医院(建设银行宁波分行) — 药行街(开明街/天一广场) — 灵桥西(灵桥广场/天一广场/日新街) — 灵桥东(香格里拉酒店,百丈路) — 七塔寺(会展中心大厦/彩虹大厦/彩虹服饰广场) — 鄞州人民医院(舟孟北路) — 百丈东路中兴路口(包商银行/百丈公园) — 科技小区(健康城) — 四号桥(江东) — 汽车东站(宁波宁穿路) — 福明街道 — 盛垫(鄞州中学,宁邱路) — 羊毛衫市场(宁邱路) — 五乡中学(西) — 天童庄村(五乡工业园区) — 蟠龙路 — 五乡行政中心 — 宝幢 — 育王 — 民乐 — 湖塘 — 新安 — 徐洋 — 俞王 — 人民路(北仑) — 大碶 — 明港中学 — 江星公寓 — 泰河中学(庐山东路) — 北仑中学 — 北仑人民医院(九峰小区) — 山前 — 霞浦派出所 — 烂田汪 — 同盟(329国道) — 上周 — 穿山(803县道) — 海韵园(大榭) — 隧道东(大榭) — 邻里中心 — 大榭客运中心 (44站)
回程: 大榭客运中心 — 邻里中心 — 隧道东(大榭) — 海韵园(大榭) — 穿山(803县道) — 上周 — 同盟(329国道) — 烂田汪 — 霞浦派出所 — 山前 — 北仑人民医院(九峰小区) — 北仑中学 — 泰河中学(庐山东路) — 江星公寓 — 明港中学 — 大碶 — 人民路(北仑) — 俞王 — 徐洋 — 新安 — 湖塘 — 民乐 — 育王 — 宝幢 — 五乡行政中心 — 蟠龙路 — 天童庄村(五乡工业园区) — 五乡中学(西) — 羊毛衫市场(宁邱路) — 盛垫(鄞州中学,宁邱路) — 福明街道 — 汽车东站(宁波宁穿路) — 四号桥(江东) — 科技小区(健康城) — 百丈东路中兴路口(包商银行/百丈公园) — 鄞州人民医院(舟孟北路) — 七塔寺(会展中心大厦/彩虹大厦/彩虹服饰广场) — 灵桥东(香格里拉酒店,百丈路) — 灵桥西(灵桥广场/天一广场/日新街) — 药行街(开明街/天一广场) — 第一医院(建设银行宁波分行) — 镇明小区 — 三支街 — 南站(南站西路,近南站广场) (44站)
去程: 柴桥客运站 — 柴桥街道办事处 — 新江厦(柴桥) — 柴桥医院 — 同盟(329国道) — 烂田汪 — 霞南 — 霞浦派出所 — 河西 — 山前 — 陈华 — 通山 — 废旧物资市场 — 倪家弄(329国道) — 清水 — 牌门 — 烟墩(北仑) — 大碶 — 人民路(北仑) — 俞王 — 大碶客运站 (21站)
回程: 大碶客运站 — 俞王 — 人民路(北仑) — 大碶 — 烟墩(北仑) — 牌门 — 清水 — 倪家弄(329国道) — 废旧物资市场 — 通山 — 陈华 — 山前 — 河西 — 霞浦派出所 — 霞南 — 烂田汪 — 同盟(329国道) — 柴桥医院 — 新江厦(柴桥) — 柴桥街道办事处 — 柴桥客运站 (21站)
去程: 白峰码头(怡峰家园) — 白峰镇(供销大厦/白峰成人学校) — 下岭 — 百丈(白峰交警中队) — 屺峙 — 小门 — 海口(北仑柴桥) — 华光厂 — 后所 — 柴桥工业区 — 柴桥客运站 — 柴桥街道办事处 — 柴桥医院 — 同盟(329国道) — 烂田汪 — 霞南 — 霞浦派出所 — 河西 — 山前 — 陈华 — 废旧物资市场 — 倪家弄(329国道) — 清水 — 牌门 — 烟墩(北仑) — 大碶 — 人民路(北仑) — 俞王 — 徐洋 — 新安 — 湖塘 — 丰华 — 民乐 — 阿育王寺(育王公墓) — 育王 — 宝幢 — 雅庄村 — 仁久村 — 五乡行政中心 — 蟠龙路 — 四安村 — 五乡中学(东) — 项家村 — 浦根村(公交大修厂) — 羊毛衫市场(宁邱路) — 盛垫(鄞州中学,宁邱路) — 福明街道 — 汽车东站(宁波宁穿路) — 太古城 — 东方瑞市 — 育兴街(火车东站) — 火车东站(站前路) (52站)
回程: 火车东站(3号乘车口) — 东方瑞市 — 太古城 — 汽车东站(宁波宁穿路) — 福明街道 — 盛垫(鄞州中学,宁邱路) — 羊毛衫市场(宁邱路) — 浦根村(公交大修厂) — 项家村 — 五乡中学(东) — 四安村 — 蟠龙路 — 五乡行政中心 — 仁久村 — 雅庄村 — 宝幢 — 育王 — 阿育王寺(育王公墓) — 民乐 — 丰华 — 湖塘 — 新安 — 徐洋 — 俞王 — 人民路(北仑) — 大碶 — 烟墩(北仑) — 牌门 — 清水 — 倪家弄(329国道) — 废旧物资市场 — 陈华 — 山前 — 河西 — 霞浦派出所 — 霞南 — 烂田汪 — 同盟(329国道) — 柴桥医院 — 柴桥街道办事处 — 柴桥客运站 — 柴桥工业区 — 后所 — 华光厂 — 海口(北仑柴桥) — 小门 — 屺峙 — 百丈(白峰交警中队) — 下岭 — 白峰镇(供销大厦/白峰成人学校) — 白峰码头(怡峰家园) (51站)
去程: 汽车东站(中心站,宁波) — 福明街道 — 引发工业小区 — 羊毛衫市场(宁邱路) — 邱隘民营工业区 — 五乡中学(西) — 四安村 — 五乡农贸市场 — 五乡行政中心 — 逸夫中学 — 宝幢 — 明伦村 — 育王 — 阿育王寺(育王公墓) — 民乐 — 丰华 — 湖塘 — 徐洋 — 俞王 — 人民路(北仑) — 大碶 — 清水 — 倪家弄(329国道) — 废旧物资市场 — 陈华 — 山前 — 河西 — 霞浦派出所 — 霞南 — 同盟(329国道) — 新桥北路 — 新江厦(柴桥) — 柴桥中学 — 柴桥客运站 — 老街南 — 新曹 — 陈胜桥 — 高村 — 河头 — 朱家漕村 — 王家麓村 — 上车门 — 燕湾村 — 桂池村 — 春晓路(咸昶) — 春晓文化 — 三山 — 海口[北仑春晓] — 上横(北仑春晓) — 慈东 (50站)
回程: 慈东 — 上横(北仑春晓) — 海口[北仑春晓] — 三山 — 春晓文化 — 春晓路(咸昶) — 桂池村 — 燕湾村 — 上车门 — 王家麓村 — 朱家漕村 — 河头 — 高村 — 陈胜桥 — 新曹 — 老街南 — 柴桥客运站 — 柴桥中学 — 新江厦(柴桥) — 新桥北路 — 同盟(329国道) — 霞南 — 霞浦派出所 — 河西 — 山前 — 陈华 — 废旧物资市场 — 倪家弄(329国道) — 清水 — 大碶 — 人民路(北仑) — 俞王 — 徐洋 — 湖塘 — 丰华 — 民乐 — 阿育王寺(育王公墓) — 育王 — 明伦村 — 宝幢 — 逸夫中学 — 五乡行政中心 — 五乡农贸市场 — 四安村 — 五乡中学(西) — 邱隘民营工业区 — 羊毛衫市场(宁邱路) — 引发工业小区 — 福明街道 — 汽车东站(中心站,宁波) (50站)
去程: 汽车东站(中心站,宁波) — 福明街道 — 羊毛衫市场(宁邱路) — 邱隘民营工业区 — 五乡中学(东) — 天童庄村(五乡工业园区) — 蟠龙路 — 五乡行政中心 — 逸夫中学 — 宝幢 — 明伦村 — 育王 — 阿育王寺(育王公墓) — 民乐 — 丰华 — 湖塘 — 徐洋 — 俞王 — 人民路(北仑) — 大碶 — 清水 — 倪家弄(329国道) — 废旧物资市场 — 陈华 — 山前 — 河西 — 霞浦派出所 — 霞南 — 同盟(329国道) — 万景山 — 上周 — 后所 — 海口(北仑柴桥) — 小门 — 屺峙 — 下岭 — 隔山王家 — 门浦 — 野毛涨 — 龙降峧 — 语录亭 — 焦山 — 阮家(北仑梅山) — 夹塘 — 凉亭 — 上王村[梅山] — 虾辣 — 大桥北 — 梅山保税港区管委会 — 梅山客运站 (50站)
回程: 梅山客运站 — 梅山保税港区管委会 — 大桥北 — 虾辣 — 上王村[梅山] — 凉亭 — 夹塘 — 阮家(北仑梅山) — 焦山 — 语录亭 — 龙降峧 — 野毛涨 — 门浦 — 隔山王家 — 下岭 — 屺峙 — 小门 — 海口(北仑柴桥) — 后所 — 上周 — 万景山 — 同盟(329国道) — 霞南 — 霞浦派出所 — 河西 — 山前 — 陈华 — 废旧物资市场 — 倪家弄(329国道) — 清水 — 大碶 — 人民路(北仑) — 俞王 — 徐洋 — 湖塘 — 丰华 — 民乐 — 阿育王寺(育王公墓) — 育王 — 明伦村 — 宝幢 — 逸夫中学 — 五乡行政中心 — 蟠龙路 — 天童庄村(五乡工业园区) — 五乡中学(东) — 邱隘民营工业区 — 羊毛衫市场(宁邱路) — 福明街道 — 汽车东站(中心站,宁波) (50站)