去程: 科技馆 — 府东 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 谢池巷 — 五马街 — 墨池坊 — 百里坊 — 八字桥 — 皮坊巷 — 大桥头 — 中央巷 — 西城路 — 半腰桥 — 鹿城后巷 — 瓯海区府 — 新桥头 — 下桥 — 上桥 — 双乐住宅区 — 双桥小学 — 双桥鞋业 (29站)
回程: 双桥鞋业 — 双桥小学 — 双乐农贸市场 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 新桥头 — 瓯海区府 — 鹿城后巷 — 半腰桥 — 西城路 — 中央巷 — 大桥头 — 皮坊巷 — 信河街 — 沧河巷 — 广场路 — 府前街 — 小高桥 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 府东 — 科技馆 (32站)
去程: 御史桥 — 状元镇府 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 黄龙商贸城 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (36站)
回程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 状元 — 状元镇府 — 御史桥 (36站)
环形车: 浦东 — 西岙底 — 山前 — 旸岙 — 新桥 — 西山 — 西山桥 — 将军桥 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 谢池巷 — 五马街 — 墨池坊 — 朔门 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军桥 — 西山桥 — 西山 — 新桥 — 旸岙 — 山前 — 西岙底 — 浦东 (36站)
去程: 科技馆 — 大会堂 — 府西 — 上新桥 — 特警桥 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军桥 — 西山桥 — 西山 — 新桥 — 旸岙 — 山前 — 西岙底 — 浦西 — 基安山 — 高殿 — 梅屿 — 塘下 — 塘下新街 — 塘下老街 — 白塔殿 — 水闸头 — 郭溪 — 郭南 — 殿上 — 江垟 — 瞿溪车站 (38站)
回程: 瞿溪车站 — 江垟 — 殿上 — 郭南 — 郭溪 — 水闸头 — 白塔殿 — 塘下老街 — 塘下新街 — 塘下 — 梅屿 — 高殿 — 基安山 — 浦西 — 西岙底 — 山前 — 旸岙 — 新桥 — 西山 — 西山桥 — 将军桥 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 特警桥 — 上新桥 — 府西 — 大会堂 — 科技馆 (38站)
去程: 火车站广场 — 火车站 — 上吕浦 — 交行广场 — 华夏银行(下吕浦) — 文化公园 — 文化广场 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军桥 — 西山桥 — 景山中学 — 西山南路 — 货运市场 — 永庆街 — 温科院(原温州农校) — 金蟾大道 — 三浃 — 前花 — 下山头 — 东村 — 娄桥路口 — 半塘路口 — 东风村 — 上东风 — 岩头 — 前园 — 前村 — 东岙村 — 东岙 — 东耕 — 焦湾 — 矿山 — 安下 — 焦下 — 东边 — 泉塘 — 溪下 — 垟边 — 桐树 — 桐岭 (49站)
回程: 桐岭 — 桐树 — 垟边 — 溪下 — 泉塘 — 东边 — 焦下 — 安下 — 矿山 — 焦湾 — 东耕 — 东岙 — 东岙村 — 前村 — 前园 — 岩头 — 上东风 — 东风村 — 半塘路口 — 娄桥路口 — 东村 — 下山头 — 西湖村 — 前花 — 三浃 — 金蟾大道 — 温科院(原温州农校) — 永庆街 — 货运市场 — 西山南路 — 景山中学 — 西山桥 — 将军桥 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 蒋家桥 — 文化广场 — 华夏银行(下吕浦) — 交行广场 — 上吕浦 — 火车站 — 火车站广场 (50站)
去程: 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 蒲鞋市 — 山后 — 河社桥 — 三板桥 — 法派路口 — 客运中心 — 劳务市场 — 东屿村 — 新南站 — 火车站广场 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 新安江路 — 东站 — 上庄 — 龙湾工业区 — 甬江路 — 状元 — 耐宝路 — 海军码头 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 永中二号街 — 仓头下 — 衙前 — 永兴一号街 — 永兴 — 沙园 — 八甲 — 七甲 — 落马桥 — 天柱寺 — 四甲 — 三甲 — 永庄 — 新川 — 建丰 — 司南 — 新河 — 蒲门 — 大禅寺 (58站)
回程: 大禅寺 — 蒲门 — 新河 — 司南 — 建丰 — 新川 — 永庄 — 三甲 — 四甲 — 天柱寺 — 落马桥 — 八甲 — 七甲 — 沙园 — 永兴一号街 — 永兴 — 衙前 — 仓头下 — 永中二号街 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙湾村 — 龙东 — 金岙 — 白楼下 — 海军码头 — 耐宝路 — 状元 — 钱江路 — 龙湾工业区 — 上庄 — 东站 — 新安江路 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站广场 — 新南站 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 客运中心 — 法派路口 — 三板桥 — 河社桥 — 山后 — 蒲鞋市 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 (60站)
去程: 蒲州 — 欧伦花园 — 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 杨府山 — 上陡门住宅区 — 特警桥 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 花坦头 — 瓯海区府 — 新桥头 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 温州第二高级中学 — 黄龙四区 — 黄龙六区 — 教育新村 — 黄龙始发站 (31站)
回程: 黄龙始发站 — 教育新村 — 黄龙六区 — 黄龙四区 — 温州第二高级中学 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 新桥头 — 瓯海区府 — 花坦头 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 特警桥 — 上陡门住宅区 — 杨府山 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 桃源花园 — 云中花园 — 蒲州 (34站)
去程: 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 (25站)
回程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 新城站 (26站)
环形车: 景山动物园 — 青莲寺 — 沁春园 — 护国寺 — 景山植物园 — 景山东门 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 陡门头 — 安澜亭 — 水门头 — 朔门 — 麻行码头 — 星河广场 — 信河街 — 沧河巷 — 松台广场 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 景山东门 — 景山植物园 — 护国寺 — 沁春园 — 青莲寺 — 景山动物园 (33站)
去程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 蒋家桥 — 文化广场 — 华夏银行(下吕浦) — 交行广场 — 火车站 — 火车站广场 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家新屯 — 吕家岸村 — 张家桥东 — 下湾 — 龙湾区府 — 永上 — 北山下 — 石浦 — 龙湾博物馆 — 永中二号街 — 仓头下 — 衙前 — 永兴一号街 — 永兴 — 沙园 — 八甲 — 七甲 — 落马桥 — 五甲 — 天柱寺 — 四甲 — 三甲 — 永庄 — 新川 — 建丰 — 司南 — 新河 — 蒲门 — 大禅寺 (55站)
回程: 大禅寺 — 蒲门 — 新河 — 司南 — 建丰 — 新川 — 永庄 — 三甲 — 四甲 — 天柱寺 — 五甲 — 落马桥 — 七甲 — 八甲 — 沙园 — 永兴 — 永兴一号街 — 衙前 — 仓头下 — 永中二号街 — 龙湾博物馆 — 石浦 — 龙湾区府 — 永上 — 北山下 — 下湾 — 张家桥东 — 吕家岸村 — 吕家新屯 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站广场 — 火车站 — 交行广场 — 华夏银行(下吕浦) — 文化广场 — 蒋家桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (55站)
去程: 黄龙住宅区 — 黄龙四区 — 黄龙三区 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 附二医 — 双井头 — 温师院 — 桃源居 — 坝接桥 — 上陡门住宅区 — 杨府山 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 新邻里中心 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 文化用品市场 (36站)
回程: 文化用品市场 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 新邻里中心 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 桃源花园 — 欧伦花园 — 旺增桥 — 物华天宝 — 山下 — 杨府山 — 上陡门住宅区 — 坝接桥 — 桃源居 — 温师院 — 双井头 — 附二医 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 黄龙三区 — 黄龙四区 — 黄龙六区 — 黄龙住宅区 (38站)
去程: 科技馆 — 世纪广场 — 市审批中心 — 实验中学绣山校区 — 横渎 — 时代广场 — 体育中心 — 山后 — 蒲鞋市 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 黄龙商贸城 — 双乐住宅区 — 景山隧道 — 华侨中学 — 西岙底 — 浦西 — 基安山 — 高殿 — 浦北 — 仙门 — 潘桥路口 — 横塘 — 河西 — 潘桥镇 — 潘一 — 上杭 — 马桥头 — 后马 — 马桥北路 — 横山路口 — 花池 — 岷岗风景区 (40站)
回程: 岷岗风景区 — 花池 — 横山路口 — 马桥北路 — 后马 — 马桥头 — 上杭 — 潘一 — 潘桥镇 — 河西 — 横塘 — 潘桥路口 — 仙门 — 浦北 — 高殿 — 基安山 — 浦西 — 西岙底 — 华侨中学 — 景山隧道 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 蒲鞋市 — 山后 — 茶院寺 — 体育中心 — 时代广场 — 横渎 — 实验中学绣山校区 — 市审批中心 — 世纪广场 — 科技馆 (41站)
去程: 公交总站 — 紧固件市场 — 九峰山路 — 张家牌 — 黄屿 — 新邻里中心 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 大自然 — 万源路口 — 科技馆 — 世纪广场 — 市府大桥 — 交行广场 — 龙野花园 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖路口 — 蒲鞋市农贸 — 附二医 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 坦前 — 双莲桥 — 三角巷 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 公交巴士 — 十里亭 — 德政工业区 — 牛山 — 南堡 — 南堡村 — 慈湖路口 — 东方路口 — 蟠凤 (45站)
回程: 蟠凤 — 东方路口 — 慈湖路口 — 南堡村 — 南堡 — 牛山 — 德政工业区 — 十里亭 — 公交巴士 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 城南立交桥 — 三角巷 — 双莲桥 — 坦前 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 附二医 — 蒲鞋市农贸 — 龟湖路口 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 龙野花园 — 交行广场 — 市府大桥 — 世纪广场 — 科技馆 — 万源路口 — 大自然 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 鳌江南路 — 新邻里中心 — 黄屿 — 张家牌 — 九峰山路 — 紧固件市场 — 公交总站 (44站)
去程: 会展中心 — 岠江中路 — 杨府山码头 — 罗湾锦苑 — 滨港花园 — 筲箕涂 — 黎明侨村 — 海上天大酒店 — 十八家支路 — 株柏 — 涨桥头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 花坦头 — 鹿城后巷 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 — 下岭 — 鞋都路 — 金灶村 — 前陈村 — 屿头小学 — 屿头村 — 腾跃路 — 新屿居民区 (38站)
回程: 新屿居民区 — 腾跃路 — 屿头村 — 屿头小学 — 前陈村 — 金灶村 — 鞋都路 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 鹿城后巷 — 花坦头 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 株柏 — 十八家支路 — 海上天大酒店 — 黎明侨村 — 筲箕涂 — 滨港花园 — 罗湾锦苑 — 杨府山码头 — 岠江中路 — 会展中心 (39站)