去程: 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 水心竹组团 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 公交巴士 — 十里亭 — 德政工业区 — 牛山 — 南堡 — 慈湖路口 — 育英实验中学 — 东庄 — 竹岙 — 南白象 — 陀头寺 — 下川 — 丽塘 — 泊岙 — 白门 — 姜宅 — 茶堂 — 河头 — 五社 — 林山 — 梓田 — 花台 — 竹溪 — 官山垟 — 沈岙[仙岩] — 凤胜 — 树桥 — 赵平垟 — 三都 — 岑头 — 塘下[瑞安] — 岑岐 — 后里 — 汀田 — 华表 — 上山根 — 仙甲 — 仙桥 — 杨家桥 — 周湖 — 东门 — 隆山路 — 十八家 (50站)
回程: 十八家 — 隆山路 — 东门 — 周湖 — 杨家桥 — 仙桥 — 仙甲 — 上山根 — 华表 — 汀田 — 后里 — 岑岐 — 塘下[瑞安] — 岑头 — 三都 — 赵平垟 — 树桥 — 凤胜 — 官山垟 — 沈岙[仙岩] — 竹溪 — 花台 — 梓田 — 林山 — 五社 — 河头 — 茶堂 — 姜宅 — 白门 — 泊岙 — 下川 — 丽塘 — 陀头寺 — 南白象 — 竹岙 — 东庄 — 育英实验中学 — 慈湖路口 — 南堡 — 牛山 — 德政工业区 — 十里亭 — 公交巴士 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 水心竹组团 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 (50站)
去程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 雪山路 — 雪山公寓 — 清明桥 — 杏花路 — 马鞍池西路 — 银都花苑 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 体育中心 — 华夏银行(下吕浦) — 温迪锦园 — 南浦八区 — 龙野花园 — 上吕浦 — 火车站 — 火车站广场 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 新安江路 — 东站 — 上庄 — 龙湾工业区 — 甬江路 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 底岭下 — 河头龙 — 龙瑶景苑 — 龙水朱宅 — 龙水邮电 — 龙水医院 — 龙水信用社 — 何家桥 — 龙华始发站 (50站)
回程: 龙华始发站 — 何家桥 — 龙水信用社 — 龙水医院 — 龙水邮电 — 龙水朱宅 — 龙瑶景苑 — 河头龙 — 底岭下 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 甬江路 — 龙湾工业区 — 上庄 — 东站 — 新安江路 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站广场 — 火车站 — 上吕浦 — 龙野花园 — 南浦八区 — 温迪锦园 — 华夏银行(下吕浦) — 时代广场 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 马鞍池西路 — 杏花路 — 清明桥 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (51站)
去程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 雪山路 — 雪山公寓 — 清明桥 — 杏花路 — 马鞍池西路 — 银都花苑 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 体育中心 — 华夏银行(下吕浦) — 温迪锦园 — 南浦八区 — 龙野花园 — 上吕浦 — 火车站 — 火车站广场 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 新安江路 — 东站 — 上庄 — 龙湾工业区 — 甬江路 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 底岭下 — 河头龙 — 龙瑶景苑 — 龙水朱宅 — 龙水邮电 — 龙水医院 — 龙水信用社 — 东林 — 横浃 — 下湾 — 龙湾区府 — 永上 — 北山下 — 石浦 — 兰浦路口 — 蓝田村 — 浦口 — 小陡村 — 经三西路 — 经三东路 — 兰田标准厂房 (62站)
回程: 兰田标准厂房 — 经三东路 — 经三西路 — 小陡村 — 浦口 — 蓝田村 — 兰浦路口 — 石浦 — 北山下 — 永上 — 龙湾区府 — 下湾 — 横浃 — 东林 — 龙水信用社 — 龙水医院 — 龙水邮电 — 龙水朱宅 — 龙瑶景苑 — 河头龙 — 底岭下 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 甬江路 — 龙湾工业区 — 上庄 — 东站 — 新安江路 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站广场 — 火车站 — 上吕浦 — 龙野花园 — 南浦八区 — 温迪锦园 — 华夏银行(下吕浦) — 时代广场 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 马鞍池西路 — 杏花路 — 清明桥 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (63站)
环形车: 火车站广场 — 新南站 — 瓯江大厦 — 划龙桥西 — 南浦二区 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 马鞍池西路 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 西城路 — 中央巷 — 大桥头 — 皮坊巷 — 八字桥 — 百里坊 — 康乐坊 — 公园路口 — 垟儿路口 — 党校 — 附二医 — 双井头 — 文化广场 — 华夏银行(下吕浦) — 交行广场 — 上吕浦 — 火车站 — 火车站广场 (37站)
去程: 九山北路 — 粗糠桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 马鞍池西路 — 银都花苑 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 体育中心 — 时代广场 — 横渎 — 中西医院 — 伯爵山庄 — 新城站 — 广电中心 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 鳌江南路 — 江前 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 括苍东路口 — 慎江路口 — 邻里中心 — 钱江路 — 四明山路 — 大罗山路 — 石坦村 — 东方学院 — 甬江路 (34站)
回程: 甬江路 — 东方学院 — 石坦村 — 大罗山路 — 四明山路 — 钱江路 — 邻里中心 — 慎江路口 — 括苍东路口 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 江前 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 广电中心 — 旺增桥 — 伯爵山庄 — 中西医院 — 横渎 — 时代广场 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 马鞍池西路 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 — 奥林匹克广场 — 粗糠桥 — 九山北路 (35站)
去程: 会展中心 — 岠江中路 — 杨府山码头 — 罗湾锦苑 — 滨港花园 — 筲箕涂 — 黎明侨村 — 海上天大酒店 — 十八家支路 — 株柏 — 康乐坊 — 墨池坊 — 谯楼 — 广场路 — 松台广场 — 妙果寺 — 清明桥 — 杏花路 — 马鞍池西路 — 水心竹组团 — 浙南农贸 — 西山 — 新桥 — 新桥镇 — 金蟾大道 — 三浃 — 前花 (27站)
回程: 前花 — 三浃 — 金蟾大道 — 新桥镇 — 新桥 — 西山 — 浙南农贸 — 城南立交桥 — 马鞍池西路 — 杏花路 — 清明桥 — 妙果寺 — 松台广场 — 广场路 — 谯楼 — 墨池坊 — 康乐坊 — 东门大厦 — 株柏 — 十八家支路 — 海上天大酒店 — 黎明侨村 — 筲箕涂 — 滨港花园 — 罗湾锦苑 — 杨府山码头 — 岠江中路 — 会展中心 (28站)
去程: 火车站广场 — 新南站 — 东屿村 — 客运中心 — 法派路口 — 国税大楼(吴桥) — 水心竹组团 — 杏花路 — 西站 — 广化桥 — 黄龙商贸城 — 三桥收费站 — 浦西[瓯北] — 林垟后 — 后垟[瓯北] — 萧桥头 — 向阳亭 — 东方村 — 大浃 — 塘头 — 创业桥 — 罗浮菜场 — 罗浮三角 — 永嘉中医院 — 邮电局 — 清水埠 — 三江码头 — 老菜场 — 大桥下 — 千石 — 永嘉火车站 — 黄田镇 — 黄田街 — 黄田医院 — 上岩儿 — 洞桥头 — 珠江村 — 埭下 — 埭上 — 赤岩头 — 黄屿[上塘] — 前进中学 — 屿门村 — 下塘 — 家俬城 — 上塘交警队 — 上塘 (47站)
回程: 上塘 — 上塘交警队 — 环城路口 — 家俬城 — 下塘 — 屿门村 — 前进中学 — 黄屿[上塘] — 赤岩头 — 埭上 — 埭下 — 珠江村 — 洞桥头 — 上岩儿 — 黄田医院 — 黄田街 — 黄田镇 — 永嘉火车站 — 千石 — 大桥下 — 老菜场 — 三江码头 — 清水埠 — 邮电局 — 永嘉中医院 — 罗浮三角 — 罗浮菜场 — 创业桥 — 塘头 — 大浃 — 东方村 — 向阳亭 — 萧桥头 — 后垟[瓯北] — 林垟后 — 浦西[瓯北] — 三桥收费站 — 黄龙商贸城 — 广化桥 — 西站 — 杏花路 — 马鞍池西路 — 国税大楼(吴桥) — 法派路口 — 客运中心 — 东屿村 — 新南站 — 火车站广场 (48站)
去程: 御史桥 — 状元镇府 — 状元新街 — 第二十中学 — 横街 — 钱江路 — 邻里中心 — 兰江路 — 东站 — 新安江路 — 玉苍中路 — 天顶山路 — 下埠 — 蒲东 — 鹿城公交 — 聚英 — 杨府山下涂 — 蒲洲路口 — 上蒲州 — 瓯伦花园 — 新世纪花园 — 宏源路 — 旺增桥 — 物华天宝 — 伯爵山庄 — 中西医院 — 横渎 — 时代广场 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 浙南农贸 — 西山 — 新桥 — 新桥镇 — 金蟾大道 — 三浃 — 前花 (40站)
回程: 前花 — 三浃 — 金蟾大道 — 新桥镇 — 新桥 — 西山 — 浙南农贸 — 城南立交桥 — 银都花苑 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 体育中心 — 时代广场 — 横渎 — 中西医院 — 伯爵山庄 — 新城站 — 宏源路 — 新世纪花园 — 瓯伦花园 — 上蒲州 — 蒲洲路口 — 杨府山下涂 — 聚英 — 鹿城公交 — 蒲东 — 下埠 — 天顶山路 — 玉苍中路 — 新安江路 — 东站 — 兰江路 — 邻里中心 — 钱江路 — 横街 — 第二十中学 — 状元新街 — 状元镇府 — 御史桥 (39站)
去程: 公交总站 — 紧固件市场 — 九峰山路 — 张家牌 — 黄屿 — 新邻里中心 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 大自然 — 万源路口 — 科技馆 — 世纪广场 — 市府大桥 — 交行广场 — 龙野花园 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖路口 — 蒲鞋市农贸 — 附二医 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 坦前 — 双莲桥 — 三角巷 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 公交巴士 — 十里亭 — 德政工业区 — 牛山 — 南堡 — 南堡村 — 慈湖路口 — 东方路口 — 蟠凤 (45站)
回程: 蟠凤 — 东方路口 — 慈湖路口 — 南堡村 — 南堡 — 牛山 — 德政工业区 — 十里亭 — 公交巴士 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 城南立交桥 — 三角巷 — 双莲桥 — 坦前 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 附二医 — 蒲鞋市农贸 — 龟湖路口 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 龙野花园 — 交行广场 — 市府大桥 — 世纪广场 — 科技馆 — 万源路口 — 大自然 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 鳌江南路 — 新邻里中心 — 黄屿 — 张家牌 — 九峰山路 — 紧固件市场 — 公交总站 (44站)
去程: 瓯北镇府 — 创业路 — 龙桥 — 瓯北五中 — 瓯北陡门头 — 新桥[瓯北] — 蔡桥 — 渡江路 — 罗浮中学 — 报喜鸟工业园 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 将军桥 — 西山桥 — 城南立交桥 — 银都花苑 — 河社桥 — 三板桥 — 法派路口 — 客运中心 — 公交巴士 — 十里亭 — 德政工业区 — 炬光园 — 炬新路 — 牛桥底村 — 炬光园管委会 (29站)
回程: 炬光园管委会 — 牛桥底村 — 炬新路 — 炬光园 — 德政工业区 — 十里亭 — 公交巴士 — 客运中心 — 法派路口 — 三板桥 — 河社桥 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 西山桥 — 将军桥 — 将军大酒店 — 将军农贸 — 下桥 — 上桥 — 报喜鸟工业园 — 罗浮中学 — 渡江路 — 蔡桥 — 新桥[瓯北] — 瓯北陡门头 — 瓯北五中 — 龙桥 — 创业路 — 瓯北镇府 (31站)
去程: 火车南站 — 古岸头 — 农副产品批发市场 — 吕家降 — 娄桥路口 — 东村 — 下山头 — 西湖村 — 六虹桥路 — 温科院(原温州农校) — 永庆街 — 货运市场 — 西山南路 — 景山中学 — 城南立交桥 — 银都花苑 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 体育中心 — 时代广场 — 横渎 — 中西医院 — 伯爵山庄 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 (27站)
回程: 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 旺增桥 — 物华天宝 — 伯爵山庄 — 中西医院 — 横渎 — 时代广场 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 景山中学 — 西山南路 — 货运市场 — 永庆街 — 温科院(原温州农校) — 六虹桥路 — 西湖村 — 下山头 — 东村 — 娄桥路口 — 吕家降 — 农副产品批发市场 — 古岸头 — 火车南站 (28站)