途径“上山根”的公交线路
去程: 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 水心竹组团 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 公交巴士 — 十里亭 — 德政工业区 — 牛山 — 南堡 — 慈湖路口 — 育英实验中学 — 东庄 — 竹岙 — 南白象 — 陀头寺 — 下川 — 丽塘 — 泊岙 — 白门 — 姜宅 — 茶堂 — 河头 — 五社 — 林山 — 梓田 — 花台 — 竹溪 — 官山垟 — 沈岙[仙岩] — 凤胜 — 树桥 — 赵平垟 — 三都 — 岑头 — 塘下[瑞安] — 岑岐 — 后里 — 汀田 — 华表 — 上山根 — 仙甲 — 仙桥 — 杨家桥 — 周湖 — 东门 — 隆山路 — 十八家 (50站)
回程: 十八家 — 隆山路 — 东门 — 周湖 — 杨家桥 — 仙桥 — 仙甲 — 上山根 — 华表 — 汀田 — 后里 — 岑岐 — 塘下[瑞安] — 岑头 — 三都 — 赵平垟 — 树桥 — 凤胜 — 官山垟 — 沈岙[仙岩] — 竹溪 — 花台 — 梓田 — 林山 — 五社 — 河头 — 茶堂 — 姜宅 — 白门 — 泊岙 — 下川 — 丽塘 — 陀头寺 — 南白象 — 竹岙 — 东庄 — 育英实验中学 — 慈湖路口 — 南堡 — 牛山 — 德政工业区 — 十里亭 — 公交巴士 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 水心竹组团 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 (50站)