去程: 科技馆 — 府东 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 谢池巷 — 五马街 — 墨池坊 — 百里坊 — 八字桥 — 皮坊巷 — 大桥头 — 中央巷 — 西城路 — 半腰桥 — 鹿城后巷 — 瓯海区府 — 新桥头 — 下桥 — 上桥 — 双乐住宅区 — 双桥小学 — 双桥鞋业 (29站)
回程: 双桥鞋业 — 双桥小学 — 双乐农贸市场 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 新桥头 — 瓯海区府 — 鹿城后巷 — 半腰桥 — 西城路 — 中央巷 — 大桥头 — 皮坊巷 — 信河街 — 沧河巷 — 广场路 — 府前街 — 小高桥 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 府东 — 科技馆 (32站)
去程: 御史桥 — 状元镇府 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 黄龙商贸城 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (36站)
回程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 状元 — 状元镇府 — 御史桥 (36站)
去程: 瑶溪山庄 — 瑶溪 — 雄心 — 河头龙 — 底岭下 — 白门台 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 康乐坊 — 朔门 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 (34站)
回程: 陡门头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 物华天宝 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 白门台 — 底岭下 — 河头龙 — 雄心 — 瑶溪 — 瑶溪山庄 (30站)
去程: 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 (25站)
回程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 新城站 (26站)
去程: 高教园区始发站 — 温州大学C区(医学院) — 温州大学北校区 — 职业技术学院 — 高教园区 — 温州大学 — 睦州垟 — 鹅颈头 — 白象镇 — 白象村 — 白象后 — 上蔡村南 — 上蔡村北 — 三垟路口 — 温州中学 — 老殿后 — 河庄 — 东垟(瓯海三医) — 月乐垟 — 瓯江大厦 — 南浦九区 — 南浦三区 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 体育中心 — 山后 — 蒲鞋市 — 附二医 — 双井头 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 (41站)
回程: 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 旺增桥 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 蒋家桥 — 温师院 — 双井头 — 附二医 — 蒲鞋市 — 山后 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 南浦三区 — 南浦九区 — 瓯江大厦 — 月乐垟 — 东垟(瓯海三医) — 河庄 — 老殿后 — 温州中学 — 横港头 — 三垟路口 — 上蔡村北 — 上蔡村南 — 白象后 — 白象村 — 白象镇 — 鹅颈头 — 睦州垟 — 温州大学 — 高教园区 — 温州大学东大门 — 职业技术学院 — 温州大学北校区 — 温州大学C区(医学院) — 高教园区始发站 (46站)
去程: 五分公司 — 聚英 — 岠江东路 — 会展中心 — 岠江中路 — 杨府山码头 — 思芳路 — 杨府殿 — 十六中 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 蒋家桥 — 文化广场 — 文化公园 — 华夏银行(下吕浦) — 温迪锦园 — 南浦八区 — 龙野花园 — 上吕浦 — 火车站 — 新南站 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 客运中心 — 法派路口 — 葡工路 — 葡萄棚 — 水心汇昌 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 康华路口 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 — 下岭 — 嵇师村 — 经一路 — 戴宅(皇家鞋业) — 温化总厂 (46站)
回程: 温化总厂 — 戴宅(皇家鞋业) — 经一路 — 嵇师村 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 康华路口 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 水心汇昌 — 葡萄棚 — 葡工路 — 法派路口 — 客运中心 — 劳务市场 — 东屿村 — 丽田 — 新南站 — 火车站 — 上吕浦 — 龙野花园 — 南浦八区 — 温迪锦园 — 华夏银行(下吕浦) — 文化公园 — 文化广场 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 十六中 — 杨府殿 — 思芳路 — 杨府山码头 — 岠江中路 — 会展中心 — 岠江东路 — 聚英 — 五分公司 (47站)
去程: 杨府山公交始发站 — 杨府山码头 — 思芳路 — 杨府殿 — 十六中 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 党校 — 蒲鞋市 — 马鞍池公园 — 马鞍池大厦 — 垟头下 — 水心邮电 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 — 下岭 — 温州公交检测公司 — 前陈 — 屿头 — 潘岙 — 岩门 — 洞桥山 — 仰义乡政府 — 仰义 — 龙川路 — 仰新移民区 — 澄沙桥村 — 仰义中学 — 陈村 (44站)
回程: 陈村 — 仰义中学 — 澄沙桥村 — 仰新移民区 — 龙川路 — 仰义 — 仰义乡政府 — 洞桥山 — 岩门 — 潘岙 — 屿头 — 前陈 — 温州公交检测公司 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 水心邮电 — 垟头下 — 马鞍池大厦 — 马鞍池公园 — 蒲鞋市 — 党校 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 十六中 — 杨府殿 — 思芳路 — 杨府山码头 — 杨府山公交始发站 (46站)
去程: 鹿城公交 — 聚英 — 岠江东路 — 会展中心 — 岠江中路 — 杨府山码头 — 思芳路 — 杨府殿 — 十六中 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 蒋家桥 — 文化广场 — 文化公园 — 华夏银行(下吕浦) — 温迪锦园 — 南浦八区 — 龙野花园 — 上吕浦 — 火车站 — 新南站 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 水心汇昌 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 康华路口 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 — 下岭 — 嵇师村 — 经一路 — 戴宅(皇家鞋业) — 温化总厂 (45站)
回程: 温化总厂 — 戴宅(皇家鞋业) — 经一路 — 嵇师村 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 康华路口 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 水心汇昌 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 劳务市场 — 东屿村 — 丽田 — 新南站 — 火车站 — 上吕浦 — 龙野花园 — 南浦八区 — 温迪锦园 — 华夏银行(下吕浦) — 文化公园 — 文化广场 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 十六中 — 杨府殿 — 思芳路 — 杨府山码头 — 岠江中路 — 会展中心 — 岠江东路 — 聚英 — 鹿城公交 (46站)
去程: 凌云山路 — 黄屿 — 新邻里中心 — 鳌江南路 — 育英学校 — 国际花园 — 楠溪江路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 桃源花园 — 欧伦花园 — 新世纪花园 — 宏源路 — 旺增桥 — 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 党校 — 蒲鞋市 — 山后 — 银都花苑 — 国税大楼(吴桥) — 法派路口 — 客运中心 — 牛山北路 — 车管所 — 兴通桥 — 岙前 — 货运市场 — 高翔工业区 — 富得宝路 — 鸿翔路 — 冠盛汽配 (41站)
回程: 冠盛汽配 — 鸿翔路 — 富得宝路 — 高翔工业区 — 货运市场 — 岙前 — 兴通桥 — 车管所 — 牛山北路 — 客运中心 — 法派路口 — 国税大楼(吴桥) — 银都花苑 — 山后 — 蒲鞋市 — 党校 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 物华天宝 — 新城站 — 旺增桥 — 宏源路 — 新世纪花园 — 欧伦花园 — 桃源花园 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 楠溪江路 — 国际花园 — 育英学校 — 鳌江南路 — 新邻里中心 — 黄屿 — 凌云山路 (41站)