温州公交 208路[停运]
去程: 凌云山路 — 黄屿 — 新邻里中心 — 鳌江南路 — 育英学校 — 国际花园 — 楠溪江路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 桃源花园 — 欧伦花园 — 新世纪花园 — 宏源路 — 旺增桥 — 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 党校 — 蒲鞋市 — 山后 — 银都花苑 — 国税大楼(吴桥) — 法派路口 — 客运中心 — 牛山北路 — 车管所 — 兴通桥 — 岙前 — 货运市场 — 高翔工业区 — 富得宝路 — 鸿翔路 — 冠盛汽配 (41站)
回程: 冠盛汽配 — 鸿翔路 — 富得宝路 — 高翔工业区 — 货运市场 — 岙前 — 兴通桥 — 车管所 — 牛山北路 — 客运中心 — 法派路口 — 国税大楼(吴桥) — 银都花苑 — 山后 — 蒲鞋市 — 党校 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 物华天宝 — 新城站 — 旺增桥 — 宏源路 — 新世纪花园 — 欧伦花园 — 桃源花园 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 楠溪江路 — 国际花园 — 育英学校 — 鳌江南路 — 新邻里中心 — 黄屿 — 凌云山路 (41站)
备注信息:
全程:19.5公里。
该线路由凌云山路始发:途经鳌江南路—温州大道—上江路—括苍西路—楠溪江路—雁荡西路—汤家桥路—新蒲路—丰源路—汇源路—新城大道—府东路—黎明路—飞霞南路—锦绣路—吴桥路—牛山北路—过境公路—六虹桥路—高翔路—富得宝路—鸿翔路—创新路至冠盛汽配(往返)
※2012年1月4日起,暂停运营公交208路!