去程: 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 瓯江大桥 — 六岙 — 东山村 — 梅岙 — 梅岙医院 — 上村[梅岙] — 教玩具市场(坦头) — 鸡笼屿 — 露礁 — 垟湾 — 桃湾 — 白下 — 洛溪 — 白垟 — 朱涂 — 壬田 — 老人亭 — 桥头商贸城 — 桥头建行 — 桥头 (37站)
回程: 桥头 — 桥头建行 — 桥头商贸城 — 老人亭 — 壬田 — 朱涂 — 白垟 — 洛溪 — 白下 — 桃湾 — 垟湾 — 露礁 — 鸡笼屿 — 教玩具市场(坦头) — 上村[梅岙] — 梅岙医院 — 梅岙 — 东山村 — 六岙 — 瓯江大桥 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 (38站)
去程: 火车站广场 — 新南站 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 客运中心 — 法派路口 — 三板桥 — 河社桥 — 银都花苑 — 三角巷 — 垟头下 — 水心邮电 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 瓯江大桥 — 六岙 — 东山村 — 梅岙 — 梅岙医院 — 上村[梅岙] — 鸡笼屿 — 教玩具市场(坦头) — 露礁 — 垟湾 — 垟湾村 — 八里 — 泰山 — 永临中学 — 桥下 (47站)
回程: 桥下 — 永临中学 — 泰山 — 八里 — 垟湾村 — 垟湾 — 露礁 — 教玩具市场(坦头) — 鸡笼屿 — 上村[梅岙] — 梅岙医院 — 梅岙 — 东山村 — 六岙 — 瓯江大桥 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 水心邮电 — 垟头下 — 三角巷 — 银都花苑 — 河社桥 — 三板桥 — 法派路口 — 客运中心 — 劳务市场 — 东屿村 — 新南站 — 火车站广场 (47站)
去程: 箬笠岙 — 西岙老人亭 — 西岙路口 — 黄龙九区 — 教育新村 — 黄龙六区 — 黄龙四区 — 黄龙三区 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 西城路 — 中央巷 — 郭公山 — 江心码头 — 麻行码头 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 黎明西路 — 上村 — 蒲鞋市农贸 — 龟湖路口 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 南浦三区 — 南浦九区 — 划龙桥西 — 南浦六区 — 二十一中 — 丽田北街(温州机电技师学院) — 龙霞中路 — 月乐南苑 — 安心公寓 — 炬光园 (42站)
回程: 炬光园 — 安心公寓 — 月乐南苑 — 龙霞中路 — 丽田北街(温州机电技师学院) — 二十一中 — 南浦六区 — 划龙桥西 — 南浦九区 — 南浦三区 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖路口 — 蒲鞋市农贸 — 上村 — 黎明西路 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 陡门头 — 安澜亭 — 水门头 — 朔门 — 麻行码头 — 江心码头 — 郭公山 — 中央巷 — 西城路 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 黄龙三区 — 黄龙四区 — 黄龙六区 — 教育新村 — 黄龙九区 — 西岙路口 — 西岙老人亭 — 箬笠岙 (42站)
去程: 龙泉巷 — 附二医 — 双井头 — 温师院 — 桃源居 — 坝接桥 — 上陡门新村 — 杨府山 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 下村 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 中兴路西 — 中兴路东 — 灵昆大桥北 — 双昆村 — 四柏桥头 — 上岩头村 — 灵昆中学 — 沙塘桥头 — 粮站路口 — 北段村 — 北段码头 — 灵昆始发站 (39站)
回程: 灵昆始发站 — 北段码头 — 北段村 — 粮站路口 — 沙塘桥头 — 灵昆中学 — 上岩头村 — 四柏桥头 — 双昆村 — 灵昆大桥北 — 中兴路东 — 中兴路西 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 下村 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 天鹅湖社区 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 山下 — 杨府山 — 上陡门新村 — 坝接桥 — 桃源居 — 温师院 — 双井头 — 上村 — 龙泉巷 (39站)
去程: 陡门头 — 安澜亭 — 水门头 — 朔门 — 康乐坊 — 涨桥头 — 垟儿路口 — 党校 — 附二医 — 双井头 — 文化广场 — 时代广场 — 横渎 — 实验中学绣山校区 — 市审批中心 — 世纪广场 — 科技馆 — 万源路口 — 大自然 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 鳌江南路 — 新邻里中心 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 文化用品市场 — 高一路 — 上庄(三郎桥) — 上京 — 甘岙村 — 龙泽 — 三郎桥村 — 响动岩村 — 诸宅路 — 大岙溪村委会 — 大岙溪老人协会 (38站)
回程: 大岙溪老人协会 — 大岙溪村委会 — 诸宅路 — 响动岩村 — 三郎桥村 — 龙泽 — 甘岙村 — 上京 — 上庄(三郎桥) — 高一路 — 文化用品市场 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 新邻里中心 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 大自然 — 万源路口 — 世纪广场 — 市审批中心 — 实验中学绣山校区 — 横渎 — 文化公园 — 温师院 — 双井头 — 上村 — 黎明西路 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 康乐坊 — 朔门 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 (37站)
去程: 东小区始发站 — 东小区菜场 — 划龙桥村委会 — 站前东小区 — 前网新村 — 火车站 — 上吕浦 — 龙野花园 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖路口 — 蒲鞋市农贸 — 上村 — 黎明西路 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 陡门头 — 安澜亭 — 水门头 — 朔门 — 百里坊 — 八字桥 — 皮坊巷 — 大桥头 — 九山北路 — 蛟翔巷口 — 九山公园 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 山后[双屿] — 嵇师新街 — 龙峰山庄 (43站)
回程: 龙峰山庄 — 嵇师新街 — 山后[双屿] — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 九山公园 — 蛟翔巷口 — 九山北路 — 大桥头 — 皮坊巷 — 八字桥 — 百里坊 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 — 涨桥头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 黎明西路 — 上村 — 蒲鞋市农贸 — 龟湖路口 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 龙野花园 — 上吕浦 — 站前东小区 — 划龙桥村委会 — 东小区菜场 — 东小区始发站 (43站)