香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
途径“中环6号码头”的公交线路
去程: 海洋公园(正门) — 葛量洪医院[黄竹坑道] — 黄竹坑新围 — 寿山花园 — 松柏花园[寿山村道] — 寿山别墅 — 佳蕙园[寿臣山东道] — 文礼苑[深水湾道] — 嘉名苑[深水湾径] — 大潭水塘道 — 香港网球中心 — 怡园 — 箕琏阁 — 安慧苑 — 箕琏坊 — 桂芳街 — 桂成里 — 山村道[成和道] — 景光街 — 养和医院[黄泥涌道] — 跑马地马场[黄泥涌道] — 立德里 — 利景酒店 — 普乐里 — 庄士敦道[菲林明道] — 柯布连道[骆克道] — 豫港大厦 — 分域街[告士打道] — 皇后像广场[干诺道中] — 交易广场[康乐广场] — 国际金融中心二期 — 中环6号码头 (32站)
回程: 中环6号码头 — 邮政总局 — 统一中心(金钟站) — 循道卫理大厦[分域街] — 修顿球场[庄士敦道] — 克街[湾仔道] — 礼顿山社区会堂 — 乐活道[黄泥涌道] — 雅谷大厦 — 骏景台[蓝塘道] — 翠苑 — 金碧别墅 — 千叶居 — 大坑道 — 香港网球中心 — 黄泥涌水塘公园 — 嘉名苑[深水湾径] — 文礼苑[深水湾道] — 佳蕙园[寿臣山东道] — 寿山别墅 — 松柏花园[寿山村道] — 寿山花园 — 黄竹坑新围 — 黄竹坑室内运动场 — 海洋公园(正门) (25站)
去程: 薄扶林花园 — 置富径 — 置富花园1至7座 — 富业苑 — 富嘉苑 — 置富花园网球场 — 薄扶林村 — 薄扶林水塘道 — 嘉林阁 — 心光学校 — 玛丽医院[薄扶林道] — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 摩星岭道[薄扶林道] — 富林苑 — 蒲飞路[薄扶林道] — 何东夫人堂 — 山道[薄扶林道] — 圣保罗书院[般咸道] — 英皇书院 — 宁养台 — 东边街[般咸道] — 高街[般咸道] — 医院道[般咸道] — 楼梯街 — 鸭巴甸街 — 卑利街[坚道] — 奥卑利街 — 兰桂坊酒店 — 泄兰街 — 新世界大厦[皇后大道中] — 环球大厦[毕打街] — 交易广场[康乐广场] — 国际金融中心二期 — 中环6号码头 (34站)
回程: 中环6号码头 — 邮政总局 — 大会堂 — 香港公园[红棉路] — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路[薄扶林道] — 薄扶林游乐场 — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 玛丽医院[薄扶林道] — 心光学校 — 明德村 — 薄扶林水塘道 — 薄扶林村 — 富明苑 — 富俊苑 — 富华苑 — 富仁苑 — 雅致洋房 — 薄扶林花园 (28站)