香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
去程: 北角健康中街 — 健威花园[英皇道] — 琴行街[英皇道] — 新都城大厦 — 长康街 — 炮台山站 — 清风街天桥 — 百德新街[告士打道] — 湾景中心大厦 — 中环广场 — 瑞安中心 — 置地广场 — 中环街市[德辅道中] — 急庇利街 — 西港城 — 皇后街[德辅道西] — 高陞街 — 正街[德辅道西] — 水街[德辅道西] — 山道[德辅道西] — 中远酒店 — 山市街[坚尼地城海旁] — 联邦新楼 — 加多近街 — 卑路乍湾 (25站)
回程: 卑路乍湾 — 荷兰街 — 西祥街[坚尼地城海旁] — 歌连臣街 — 皇后大道西 — 山道[德辅道西] — 嘉安街 — 西区警署 — 正街[德辅道西] — 东边街[德辅道西] — 修打兰街[德辅道西] — 禧利街[德辅道中] — 恒生银行总行[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 怡和大厦 — 大会堂 — 政府总部[夏悫道] — 中信大厦 — 香港会议展览中心[港湾道] — 湾仔码头[会议道] — 铜锣湾避风塘 — 永兴街 — 七海商业中心 — 电厂街 — 糖水道 — 琴行街[英皇道] — 港运城 — 北角健康中街 (28站)
去程: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太祥街 — 高山台 — 太古城中心[太古城道] — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 皇后像广场[干诺道中] — 砵典乍街[干诺道中] — 永和街[干诺道中] — 港澳码头总站 (17站)
回程: 港澳码头总站 — 林士街[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 怡和大厦 — 大会堂 — 统一中心(金钟站) — 金星大厦 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 太古城中心[太古城道] — 太古城雅莲阁 — 太古城太湖阁 — 太安楼[筲箕湾道] — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南康街 — 筲箕湾总站 — 爱东商场 — 东旭苑东晓阁 — 嘉亨湾 (20站)
环形车: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太祥街 — 高山台 — 太古城中心[太古城道] — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 政府总部[夏悫道] — 香港演艺学院 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 太古城中心[太古城道] — 太古城雅莲阁 — 太古城太湖阁 — 太安楼[筲箕湾道] — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南康街 — 筲箕湾总站 — 爱东商场 — 东旭苑东晓阁 — 嘉亨湾 (28站)
环形车: 耀东邨总站 — 耀东邨耀华楼 — 东熹苑景熹阁 — 兴东邨 — 太宁街 — 康怡广场 — 宝峰园 — 鰂鱼涌街 — 太古坊 — 民新街 — 乐基中心 — 健康村 — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 置地广场 — 中环街市[德辅道中] — 中区政府码头 — 中环3号码头 — 中环5号码头 — 中环天星码头 — 中环交易广场 — 怡和大厦 — 大会堂 — 统一中心(金钟站) — 金星大厦 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 北角消防局 — 北角官立小学 — 新威园 — 惠安苑 — 太古城中心[英皇道] — 太康楼 — 鲤景湾 — 西湾河站 — 东欣苑 — 东熹苑 — 东熹苑逸熹阁 — 耀东邨耀华楼 — 耀东邨总站 (41站)
去程: 柴湾东 — 乐轩台 — 环翠街市 — 环翠邨泽翠楼 — 兴华邨卓华楼 — 兴华邨丰兴楼 — 兴华邨裕兴楼 — 天主教海星堂 — 兴民邨[柴湾道] — 山翠苑[柴湾道] — 筲箕湾东官立中学 — 阿公岩道[柴湾道] — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 皇后像广场[干诺道中] — 域多利皇后街[干诺道中] — 鳄鱼恤大厦 — 永和街[干诺道中] — 中环3号码头 — 中环5号码头 — 中环码头总站 (22站)
回程: 中环码头总站 — 林士街[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 怡和大厦 — 大会堂 — 政府总部[夏悫道] — 香港演艺学院 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 阿公岩道[柴湾道] — 鲤鱼门公园 — 大潭道[柴湾道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 康民工业中心[柴湾道] — 兴华邨兴翠楼 — 兴华邨卓华楼 — 青年广场[环翠道] — 金源洋楼 — 渔湾邨 — 柴湾东 (21站)
去程: 小西湾蓝湾半岛 — 富景花园 — 小西湾邨 — 晓翠街 — 富城阁 — 翠湾邨 — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 皇后像广场[干诺道中] — 砵典乍街[干诺道中] — 鳄鱼恤大厦 — 永和街[干诺道中] — 港澳码头总站 (13站)
回程: 港澳码头总站 — 林士街[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 怡和大厦 — 大会堂 — 香港演艺学院 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 柴湾工业城 — 启力工业中心 — 常安街 — 富欣花园 — 富怡花园[小西湾道] — 富景花园 — 小西湾蓝湾半岛 (15站)
去程: 启业总站 — 丽晶花园13座 — 丽晶商场 — 临华街游乐场 — 常怡道 — 喜鹊楼 — 创纪之城 — 观塘市中心 — 观塘铁路站总站 — 观塘游乐场 — 蓝田铁路站总站 — 东区海底隧道 — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 汇丰总行大厦[德辅道中] — 中环街市[德辅道中] — 金龙中心 — 港澳码头总站 (19站)
回程: 港澳码头总站 — 中环街市[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 皇后像广场[德辅道中] — 熙信大厦 — 菲林明道 — 湾仔码头[会议道] — 东区海底隧道 — 蓝田铁路站 — 观塘法院 — 裕民坊 — 牛头角铁路站[牛头角道] — 观塘官立小学 — 九龙湾常悦道 — 九龙湾消防局 — 宏天广场[宏光道] — 启礼道 — 丽晶商场 — 丽晶花园8座 — 启业总站 (20站)