宁波公交站点: A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T W X Y Z 0
宁波公交线路: 公运公交 城乡公交 东方巴士 慈溪公交 奉化公交 宁海公交 其它线路 市公交线路 夜间线 余姚公交 北仑公交 大榭公交
去程: 东山村[鄞州] — 东山岭下 — 太平桥[鄞州上城] — 上城上凉亭 — 上城 — 管江西 — 管江 — 前丰 — 管江粮站 — 坊前 — 塘溪敬老院 — 象峰新村 — 塘溪镇 — 塘溪卫生院 — 塘头街 (15站)
回程: 塘头街 — 塘溪卫生院 — 塘溪镇 — 象峰新村 — 塘溪敬老院 — 坊前 — 管江粮站 — 前丰 — 管江 — 管江西 — 上城 — 上城上凉亭 — 太平桥[鄞州上城] — 东山岭下 — 东山村[鄞州] (15站)
去程: 东山村[鄞州] — 东山岭下 — 蒋潭 — 蒋潭西 — 华山 — 俞塘东 — 俞塘 — 韩岭(东) — 韩岭 — 启新高尔夫球场 — 象坎 — 效实中学东钱湖校区(郭家峙) — 隐学山庄 — 冠英庄(安石路) — 凤凰桥 — 大公岔口 — 湖塘村 — 东钱湖游客服务中心(岳王庙) — 方边 — 钱湖新村(安石路) — 郑隘村 — 东钱湖中学 — 灵湖新村 — 红林 — 红林路口(东钱湖镇) — 沙家垫 — 钱湖工业区 — 回龙 — 回龙桥 — 万里学院东校区 — 农科所 — 沈家村 — 邱隘青年路 — 方庄路 — 邱隘大道 — 浅水湾城市花园 — 松下村 — 福明街道 — 汽车东站(中心站,宁波) (39站)
回程: 汽车东站(中心站,宁波) — 福明街道 — 松下村 — 浅水湾城市花园 — 邱隘大道 — 方庄路 — 邱隘青年路 — 沈家村 — 农科所 — 万里学院东校区 — 回龙桥 — 回龙 — 钱湖工业区 — 沙家垫 — 红林路口(东钱湖镇) — 红林 — 灵湖新村 — 东钱湖中学 — 郑隘村 — 钱湖新村(安石路) — 方边 — 东钱湖游客服务中心(岳王庙) — 湖塘村 — 大公岔口 — 凤凰桥 — 冠英庄(安石路) — 隐学山庄 — 效实中学东钱湖校区(郭家峙) — 象坎 — 启新高尔夫球场 — 韩岭 — 韩岭(东) — 俞塘 — 俞塘东 — 华山 — 蒋潭西 — 蒋潭 — 东山岭下 — 东山村[鄞州] (39站)
去程: 帅特龙公司(荷晓东路) — 上水碶村 — 上凌杨家 — 王家桥村 — 洞桥菜场 — 沙港村(周公宅新村) — 五锋桥 — 川堂庄家 — 石臼庙村 — 洞桥村 — 芝山(鄞江) — 下吕家 — 新蕾公司 — 鄞江中学 — 车站路 — 鄞江商埠 — 鄞江镇政府 — 李家滩 — 钟家潭 — 周家(鄞江) — 乌头门 — 五台寺 — 金溪村 — 竹之韵食品公司 — 通达开关厂 — 象岩 — 岭下 — 心意桥 — 郑家新村 — 郑家村 — 桂家 — 长潭 — 徐家(鄞州章水) — 文昌阁(兴华灯具公司) — 章水镇政府 — 樟村崔岙 — 樟村烈士陵园 — 朱梅许岩 — 朱汤 — 蜜岩 (40站)
回程: 蜜岩 — 朱汤 — 朱梅许岩 — 樟村烈士陵园 — 樟村崔岙 — 章水镇政府 — 文昌阁(兴华灯具公司) — 徐家(鄞州章水) — 长潭 — 桂家 — 郑家村 — 郑家新村 — 心意桥 — 岭下 — 象岩 — 通达开关厂 — 竹之韵食品公司 — 金溪村 — 五台寺 — 乌头门 — 周家(鄞江) — 钟家潭 — 李家滩 — 鄞江镇政府 — 鄞江商埠 — 车站路 — 鄞江中学 — 新蕾公司 — 下吕家 — 芝山(鄞江) — 洞桥村 — 石臼庙村 — 川堂庄家 — 五锋桥 — 沙港村(周公宅新村) — 洞桥菜场 — 王家桥村 — 上凌杨家 — 上水碶村 — 帅特龙公司(荷晓东路) (40站)
去程: 迈水桥小区 — 宁兴小区(桂花园/京华苑) — 电视中心(宁波国际金贸园区) — 环城南路 — 雅戈尔新村 — 中基宁波公司 — 轻纺城(雅戈尔大道) — 石碶街道 — 万国商城 — 华美家私市场 — 广博阳光丽园 — 34省道鄞州大道口 — 石碶黄隘村 — 栎社 — 栎社蒋家 — 车何渡 — 广博科技园区 — 北渡 — 东杨 — 洛兹工业园区(朱韩村) — 上王 — 横涨(34省道) — 谢家谗村 — 帅特龙公司(荷晓东路) — 上水碶村 — 上凌杨家 — 王家桥村 — 洞桥菜场 — 沙港村(周公宅新村) — 五锋桥 — 川堂庄家 — 石臼庙村 — 洞桥村 — 芝山(鄞江) — 下吕家 — 新蕾公司 — 鄞江中学 — 车站路 — 鄞江商埠 — 鄞江镇政府 — 李家滩 — 钟家潭 — 周家(鄞江) — 乌头门 — 五台寺 — 金溪村 — 竹之韵食品公司 — 通达开关厂 — 象岩 — 岭下 — 心意桥 — 郑家新村 — 郑家村 — 桂家 — 长潭 — 徐家(鄞州章水) — 文昌阁(兴华灯具公司) — 章水镇政府 — 樟村崔岙 — 樟村烈士陵园 — 朱梅许岩 — 朱汤 — 蜜岩 (63站)
回程: 蜜岩 — 朱汤 — 朱梅许岩 — 樟村烈士陵园 — 樟村崔岙 — 章水镇政府 — 文昌阁(兴华灯具公司) — 徐家(鄞州章水) — 长潭 — 桂家 — 郑家村 — 郑家新村 — 心意桥 — 岭下 — 象岩 — 通达开关厂 — 竹之韵食品公司 — 金溪村 — 五台寺 — 乌头门 — 周家(鄞江) — 钟家潭 — 李家滩 — 鄞江镇政府 — 鄞江商埠 — 车站路 — 鄞江中学 — 新蕾公司 — 下吕家 — 芝山(鄞江) — 洞桥村 — 石臼庙村 — 川堂庄家 — 五锋桥 — 沙港村(周公宅新村) — 洞桥菜场 — 王家桥村 — 上凌杨家 — 上水碶村 — 帅特龙公司(荷晓东路) — 谢家谗村 — 横涨(34省道) — 上王 — 洛兹工业园区(朱韩村) — 东杨 — 北渡 — 广博科技园区 — 车何渡 — 栎社蒋家 — 栎社 — 石碶黄隘村 — 34省道鄞州大道口 — 广博阳光丽园 — 华美家私市场 — 万国商城 — 石碶街道 — 轻纺城(雅戈尔大道) — 中基宁波公司 — 雅戈尔新村 — 环城南路 — 电视中心(宁波国际金贸园区) — 宁兴小区(桂花园/京华苑) — 迈水桥小区 (63站)
去程: 蜜岩 — 朱汤 — 朱梅许岩 — 樟村烈士陵园 — 樟村崔岙 — 章水镇政府 — 文昌阁(兴华灯具公司) — 徐家(鄞州章水) — 长潭 — 桂家 — 郑家村 — 郑家新村 — 心意桥 — 岭下 — 象岩 — 通达开关厂 — 竹之韵食品公司 — 金溪村 — 五台寺 — 乌头门 — 周家(鄞江) — 钟家潭 — 李家滩 — 鄞江镇政府 — 鄞江商埠 — 车站路 — 鄞江中学 — 新蕾公司 — 下吕家 — 芝山(鄞江) — 洞桥村 — 石臼庙村 — 川堂庄家 — 五锋桥 — 沙港村(周公宅新村) — 洞桥菜场 — 王家桥村 — 上凌杨家 — 上水碶村 — 帅特龙公司(荷晓东路) — 谢家谗村 — 横涨(34省道) — 上王 — 洛兹工业园区(朱韩村) — 东杨 — 北渡 — 广博科技园区 — 车何渡 — 栎社蒋家 — 栎社 — 石碶黄隘村 — 雅源南路 — 万金路 — 鄞州大桥西 — 鄞州大桥东 — 鄞州高级中学 — 广德湖南路 — 鄞州老年乐园 — 宁南南路鄞州大道口 — 盛世新都(明州医院) — 鄞州海关 — 鄞州公园 — 宁波博物馆 — 惠风西路 — 钟盈小区 — 万达广场(西) — 万达广场(北) — 四明中路天童路口 — 格兰云天 — 华泰剑桥二期 — 剑桥公园 (71站)
回程: 剑桥公园 — 医药学院生活区 — 格兰云天 — 四明中路天童路口 — 万达广场(北) — 万达广场(西) — 钟盈小区 — 惠风西路 — 宁波博物馆 — 鄞州公园 — 鄞州海关 — 盛世新都(明州医院) — 宁南南路鄞州大道口 — 鄞州老年乐园 — 广德湖南路 — 鄞州高级中学 — 鄞州大桥东 — 鄞州大桥西 — 万金路 — 雅源南路 — 石碶黄隘村 — 栎社 — 栎社蒋家 — 车何渡 — 广博科技园区 — 北渡 — 东杨 — 洛兹工业园区(朱韩村) — 上王 — 横涨(34省道) — 谢家谗村 — 帅特龙公司(荷晓东路) — 上水碶村 — 上凌杨家 — 王家桥村 — 洞桥菜场 — 沙港村(周公宅新村) — 五锋桥 — 川堂庄家 — 石臼庙村 — 洞桥村 — 芝山(鄞江) — 下吕家 — 新蕾公司 — 鄞江中学 — 车站路 — 鄞江商埠 — 鄞江镇政府 — 李家滩 — 钟家潭 — 周家(鄞江) — 乌头门 — 五台寺 — 金溪村 — 竹之韵食品公司 — 通达开关厂 — 象岩 — 岭下 — 心意桥 — 郑家新村 — 郑家村 — 桂家 — 长潭 — 徐家(鄞州章水) — 文昌阁(兴华灯具公司) — 章水镇政府 — 樟村崔岙 — 樟村烈士陵园 — 朱梅许岩 — 朱汤 — 蜜岩 (71站)
去程: 汽车南站[中心站,余姚] — 远东工业城 — 海关路(及各桥) — 梁辉开发区 — 梁辉卫生院 — 梁辉汽车站 — 九龙湾 — 叶家埭 — 后溪 — 横山[余姚] — 黄明 — 金冠村委 — 龙坑 — 岭下[余姚] — 洪山桥 — 楼家基 — 章雅山 (17站)
回程: 章雅山 — 楼家基 — 洪山桥 — 岭下[余姚] — 龙坑 — 金冠村委 — 黄明 — 横山[余姚] — 后溪 — 叶家埭 — 九龙湾 — 梁辉汽车站 — 梁辉卫生院 — 梁辉开发区 — 海关路(及各桥) — 远东工业城 — 汽车南站[中心站,余姚] (17站)
去程: 汽车南站[中心站,余姚] — 远东工业城 — 海关路(及各桥) — 梁辉开发区 — 梁辉卫生院 — 梁辉汽车站 — 九龙湾 — 叶家埭 — 后溪 — 横山[余姚] — 黄明 — 金冠村委 — 龙坑 — 岭下[余姚] — 洪山桥 — 范太坞 — 施家[余姚梁辉镇] — 后山岗 — 高头岗 — 下章[余姚梁辉镇] — 岭头[茭湖] — 茭湖 (22站)
回程: 茭湖 — 岭头[茭湖] — 下章[余姚梁辉镇] — 高头岗 — 后山岗 — 施家[余姚梁辉镇] — 范太坞 — 洪山桥 — 岭下[余姚] — 龙坑 — 金冠村委 — 黄明 — 横山[余姚] — 后溪 — 叶家埭 — 九龙湾 — 梁辉汽车站 — 梁辉卫生院 — 梁辉开发区 — 海关路(及各桥) — 远东工业城 — 汽车南站[中心站,余姚] (22站)
去程: 汽车南站[中心站,余姚] — 远东工业城 — 海关路(及各桥) — 梁辉开发区 — 梁辉卫生院 — 梁辉汽车站 — 九龙湾 — 叶家埭 — 后溪 — 横山[余姚] — 黄明 — 金冠村委 — 龙坑 — 岭下[余姚] — 洪山桥 — 范太坞 — 施家[余姚梁辉镇] — 后山岗 — 高头岗 — 下章[余姚梁辉镇] — 岭头[茭湖] — 茭湖 — 茭湖教堂 — 上王村委[余姚梨洲街道] — 方家岔口 — 徐英 — 上王[余姚梨洲街道] (27站)
回程: 上王[余姚梨洲街道] — 徐英 — 方家岔口 — 上王村委[余姚梨洲街道] — 茭湖教堂 — 茭湖 — 岭头[茭湖] — 下章[余姚梁辉镇] — 高头岗 — 后山岗 — 施家[余姚梁辉镇] — 范太坞 — 洪山桥 — 岭下[余姚] — 龙坑 — 金冠村委 — 黄明 — 横山[余姚] — 后溪 — 叶家埭 — 九龙湾 — 梁辉汽车站 — 梁辉卫生院 — 梁辉开发区 — 海关路(及各桥) — 远东工业城 — 汽车南站[中心站,余姚] (27站)
去程: 上庄(余姚鹿亭镇) — 深坑岔口 — 金家[余姚鹿亭镇] — 大溪[余姚鹿亭镇] — 云河漂流 — 晓云新村 — 晓云村委 — 上村 — 汇头岭岔口 — 中姚[余姚鹿亭镇] — 斤岭顶 — 东岗(余姚鹿亭镇) — 大坪(余姚鹿亭镇) — 东岗(余姚鹿亭镇) — 斤岭顶 — 斤岭下桥头 — 斤岭下 — 金子岙岔口 — 梁冯桥 — 梁弄菜场 — 梁弄 (21站)
回程: 梁弄 — 梁弄菜场 — 梁冯桥 — 金子岙岔口 — 斤岭下 — 斤岭下桥头 — 斤岭顶 — 东岗(余姚鹿亭镇) — 大坪(余姚鹿亭镇) — 东岗(余姚鹿亭镇) — 斤岭顶 — 中姚[余姚鹿亭镇] — 汇头岭岔口 — 上村 — 晓云村委 — 晓云新村 — 云河漂流 — 大溪[余姚鹿亭镇] — 金家[余姚鹿亭镇] — 深坑岔口 — 上庄(余姚鹿亭镇) (21站)