香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
环形车: 中环码头总站 — 中环交易广场 — 域多利皇后街[干诺道中] — 历山大厦[德辅道中] — 遮打花园 — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 史钊域道[轩尼诗道] — 杜老志道[轩尼诗道] — 湾仔消防局[轩尼诗道] — 百德新街[怡和街] — 圣保禄医院 — 豪园 — 光明台 — 上林 — 昍逵阁 — 宏丰台 — 龙风台 — 柏园 — 慧景园 — 金云阁 — 渣甸山花园 — 睦诚径 — 盛苑 — 毕拉山径 — 渣甸园 — 渣甸台 — 毕拉山道 — 渣甸山花园大厦 — 白建时道 — 瑞士花园 — 龙风台 — 大宝阁 — 优悠台 — 香港真光中学 — 利群道 — 豪园 — 香港中央图书馆[摩顿台] — 希慎广场 — 坚拿道东 — 北海中心 — 修顿球场[轩尼诗道] — 卫兰轩 — 高等法院 — 中银大厦 — 毕打街 — 国际金融中心二期 — 中环码头总站 (48站)
环形车: 中环5号码头 — 中环天星码头 — 中环交易广场 — 域多利皇后街[干诺道中] — 历山大厦[德辅道中] — 遮打花园 — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 史钊域道[轩尼诗道] — 杜老志道[轩尼诗道] — 湾仔消防局[轩尼诗道] — 百德新街[怡和街] — 圣保禄医院 — 豪园 — 光明台 — 上林 — 昍逵阁 — 宏丰台 — 龙风台 — 柏园 — 慧景园 — 金云阁 — 渣甸山花园 — 睦诚径 — 盛苑 — 睦诚道 — 祈礼士道 — 白建时道 — 瑞士花园 — 龙风台 — 大宝阁 — 优悠台 — 香港真光中学 — 利群道 — 豪园 — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 皇后像广场[干诺道中] — 国际金融中心二期 — 中环5号码头 (41站)