温州公交 21路
去程: 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 蒲鞋市 — 山后 — 河社桥 — 三板桥 — 法派路口 — 客运中心 — 劳务市场 — 东屿村 — 新南站 — 火车站广场 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 新安江路 — 东站 — 上庄 — 龙湾工业区 — 甬江路 — 状元 — 耐宝路 — 海军码头 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 永中二号街 — 仓头下 — 衙前 — 永兴一号街 — 永兴 — 沙园 — 八甲 — 七甲 — 落马桥 — 天柱寺 — 四甲 — 三甲 — 永庄 — 新川 — 建丰 — 司南 — 新河 — 蒲门 — 大禅寺 (58站)
回程: 大禅寺 — 蒲门 — 新河 — 司南 — 建丰 — 新川 — 永庄 — 三甲 — 四甲 — 天柱寺 — 落马桥 — 八甲 — 七甲 — 沙园 — 永兴一号街 — 永兴 — 衙前 — 仓头下 — 永中二号街 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙湾村 — 龙东 — 金岙 — 白楼下 — 海军码头 — 耐宝路 — 状元 — 钱江路 — 龙湾工业区 — 上庄 — 东站 — 新安江路 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站广场 — 新南站 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 客运中心 — 法派路口 — 三板桥 — 河社桥 — 山后 — 蒲鞋市 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 (60站)
备注信息:
全程:38.2公里。
该线路由西站始发:途经鹿城路—人民路—飞霞南路—牛山北路—温州大道—机场大道—永强大道至大禅寺(往返)