温州公交 金鹿07
去程: 新南站 — 火车站 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 新安江路 — 东站 — 上庄 — 龙湾工业区 — 经七路 — 第二十中学 — 状元新街 — 状元镇府 — 龙湾交通中心 — 呤州 — 七都中学 — 七都 (21站)
回程: 七都 — 七都中学 — 呤州 — 龙湾交通中心 — 状元镇府 — 状元新街 — 第二十中学 — 经七路 — 龙湾工业区 — 上庄 — 东站 — 新安江路 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站 — 新南站 (21站)
备注信息:
全程:17公里。
该线路由新南站始发:途经温州大道—钱江路—龙飞路—龙腾路—机场大道—温州大桥—老涂南路至七都(往返)