温州公交 37路
去程: 飞霞桥 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 瓯江大桥 — 渔渡小学 — 渔渡 — 下岸 — 戴宅 — 岭下 — 坎上 — 上戍中心小学 — 支岙 — 东村[上戍] — 方龙 — 山岸 — 竹丝湾 — 新村路口 — 泰新街 — 藤桥 — 南市西路 — 上埠头 — 雅漾 — 戈恬 — 泽雅中学 — 源口 — 李家泽 — 雷峰 — 麻芝川 — 山下[泽雅] — 林岙 — 岙外 (49站)
回程: 岙外 — 林岙 — 山下[泽雅] — 麻芝川 — 雷峰 — 李家泽 — 源口 — 泽雅中学 — 戈恬 — 雅漾 — 上埠头 — 南市西路 — 藤桥 — 泰新街 — 新村路口 — 竹丝湾 — 山岸 — 方龙 — 东村[上戍] — 支岙 — 上戍中心小学 — 坎上 — 岭下 — 戴宅 — 下岸 — 渔渡 — 渔渡小学 — 瓯江大桥 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 大南门 — 飞霞桥 (50站)
备注信息:
原10路快速。
全程:41.4公里。
该线路由飞霞桥始发:途经人民路—鹿城路—温金公路—鱼藤公路(老路)—藤泽公路至岙外(往返)