途径“海明”的公交线路
去程: 七号码头 — 椒江大酒店 — 银河商城 — 公交公司 — 花园新村 — 水果市场 — 白云新村 — 金三角 — 白云加油站 — 枫南小区 — 运管所 — 一中 — 太和小区 — 红太阳 — 民辉村 — 二条路三条路口 — 东丰村 — 王家村 — 飞龙 — 高闸 — 郭家 — 甲北街 — 光辉村 — 翻身村 — 解家村 — 三塘村 — 四甲 — 三甲后街 — 三甲办事处 — 一心村 — 裕广堂 — 坚决 — 优胜 — 石柱加油站 — 街下村 — 海明 — 海丰 — 沿海 (38站)
回程: 沿海 — 海丰 — 海明 — 街下村 — 石柱加油站 — 优胜 — 坚决 — 裕广堂 — 一心村 — 三甲办事处 — 三甲后街 — 四甲 — 三塘村 — 解家村 — 翻身村 — 光辉村 — 甲北街 — 郭家 — 高闸 — 飞龙 — 王家村 — 东丰村 — 二条路三条路口 — 民辉村 — 红太阳 — 太和小区 — 一中 — 运管所 — 枫南小区 — 白云加油站 — 金三角 — 白云新村 — 水果市场 — 花园新村 — 公交公司 — 银河商城 — 椒江大酒店 — 七号码头 (38站)