温州公交 86路
环形车: 新南站 — 瓯江大厦 — 南浦九区 — 南浦三区 — 龙野花园 — 华夏银行(下吕浦) — 文化公园 — 文化广场 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 — 黎明侨村 — 筲箕涂 — 滨港花园 — 罗湾锦苑 — 杨府山码头 — 岠江中路 — 商诚路口 — 上蒲州 — 黎明街道 — 新田园二组团南大门 — 中蒲 — 蒲州河 — 江前 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 华瓯家园 — 上田菜场 — 黄宅 — 梅宅 — 前网 — 火车站 — 新南站 (32站)
备注信息:
全程:18公里。
该线路由新南站始发:途经温州大道—南浦路—双龙路—春晖路—划龙桥路—车站大道—江滨中路—江滨东路—汤家桥路—新田路—会展路—蒲中路—上江路—雁荡西路—汤家桥南路—锦江路—府东路—温州大道至新南站(环线)。