厦门公交 840路
去程: 东孚埔头 — 钢宇 — 大庵 — 莲花村口 — 过坂村 — 洪塘村 — 凤山 — 深青 — 航天测控站 — 坑内路口 — 大路墘 — 灌口 — 三社 — 前场 — 大学康城(杏前路) — 建材市场 — 合成氨厂 — 杏北新城 — 内茂 — 内林 — 轻工学校 — 化工学校 — 高崎 — 高崎火车站 — 殿前 — 马垅 — 塘边 — SM城市广场 — 仙岳路口 — 吕厝北 — 莲花路口东 — 莲坂国贸 — 火车站(梧村车站) — 金榜公园 — 文灶 — 后江埭 — 二市 — 斗西路口 — 思北(眼科医院) — 思北车场 (40站)
回程: 思北车场 — 思北(眼科医院) — 斗西路口 — 二市 — 后江埭 — 文灶 — 金榜公园 — 火车站(梧村车站) — 莲坂国贸 — 莲花路口东 — 吕厝北 — 仙岳路口 — SM城市广场 — 塘边 — 马垅 — 殿前 — 高崎火车站 — 高崎 — 园博苑南门 — 化工学校 — 轻工学校 — 内林 — 内茂 — 杏北新城 — 合成氨厂 — 建材市场 — 大学康城(杏前路) — 前场 — 三社 — 灌口 — 大路墘 — 坑内路口 — 航天测控站 — 深青 — 凤山 — 洪塘村 — 过坂村 — 莲花村口 — 大庵 — 钢宇 — 东孚埔头 (41站)
备注信息:
跨段点:东孚浦头—灌口大路墘—高崎—思北