温州公交 505路
去程: 瞿溪 — 瞿溪邮电局 — 延川路 — 瞿溪车站 — 江垟 — 殿上 — 郭南 — 郭溪 — 水闸头 — 白塔殿 — 塘下老街 — 塘下新街 — 梅屿 — 高殿 — 基安山 — 浦西 — 西岙底 — 山前 — 旸岙 — 地质桥 — 新桥 — 西山 — 西山桥 — 将军桥 — 将军大酒店 — 振瓯路 — 鹿城后巷 — 粗糠桥 — 九山北路 (29站)
回程: 九山北路 — 粗糠桥 — 鹿城后巷 — 瓯海区府 — 振瓯路 — 将军大酒店 — 将军桥 — 西山桥 — 西山 — 新桥 — 地质桥 — 旸岙 — 山前 — 西岙底 — 浦西 — 基安山 — 高殿 — 梅屿 — 塘下新街 — 塘下老街 — 白塔殿 — 水闸头 — 郭溪 — 郭南 — 殿上 — 江垟 — 瞿溪车站 — 延川路 — 瞿溪邮电局 — 瞿溪 (30站)
备注信息:
全程:17.5公里。
该线路由九山北路始发:途经勤奋路—兴海路—振瓯路—过境公路—西山路—温瞿公路—温瞿老路—会昌路—会龙路—信达路至瞿溪(往返)