温州公交 5路
去程: 火车站广场 — 新南站 — 瓯江大厦 — 划龙桥西 — 南浦二区 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖路口 — 蒲鞋市农贸 — 附二医 — 党校 — 中山公园 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 黄龙商贸城 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿温化生活区 (28站)
回程: 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 大南门 — 中山公园 — 党校 — 附二医 — 蒲鞋市农贸 — 龟湖路口 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 南浦二区 — 划龙桥西 — 瓯江大厦 — 新南站 — 火车站广场 (28站)
备注信息:
全程:13.4公里。
该线路由火车站广场始发:途经温州大道—南浦路—划龙桥路—春晖路—温迪路—南浦路—民航路—学院西路—飞霞南路—人民路—鹿城路—温金公路至双屿温化生活区(往返)