温州公交 205路[停运]
去程: 鹿城公交 — 七百桥 — 聚英 — 岠江东路 — 会展中心 — 岠江中路 — 杨府山码头 — 罗湾锦苑 — 滨港花园 — 筲箕涂 — 黎明侨村 — 海上天大酒店 — 十八家支路 — 株柏 — 涨桥头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 党校 — 蒲鞋市 — 马鞍池公园 — 马鞍池大厦 — 三角巷 — 国税大楼(吴桥) — 法派路口 — 客运中心 — 公交巴士 — 十里亭 — 静心寺 — 岙垟村 — 岙垟小学 — 岙垟 (31站)
回程: 岙垟 — 岙垟小学 — 岙垟村 — 静心寺 — 十里亭 — 公交巴士 — 客运中心 — 法派路口 — 国税大楼(吴桥) — 三角巷 — 马鞍池大厦 — 马鞍池公园 — 蒲鞋市 — 党校 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 株柏 — 十八家支路 — 海上天大酒店 — 黎明侨村 — 筲箕涂 — 滨港花园 — 罗湾锦苑 — 杨府山码头 — 岠江中路 — 会展中心 — 岠江东路 — 聚英 — 七百桥 — 鹿城公交 (30站)
备注信息:
全程:13公里。
该线路由鹿城公交始发:途经会展路—江滨东路—江滨中路—江滨西路—环城东路—飞霞北路—飞霞南路—马鞍池东路—吴桥路—牛山北路—双南线—牛山中路—牛山西路至岙垟(往返)
※2012年1月4日起,暂停运营公交205路!