温州公交 14路
去程: 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 瓯江大桥 — 六岙 — 东山村 — 梅岙 — 梅岙医院 — 上村[梅岙] — 教玩具市场(坦头) — 鸡笼屿 — 露礁 — 垟湾 — 桃湾 — 白下 — 洛溪 — 白垟 — 朱涂 — 壬田 — 老人亭 — 桥头商贸城 — 桥头建行 — 桥头 (37站)
回程: 桥头 — 桥头建行 — 桥头商贸城 — 老人亭 — 壬田 — 朱涂 — 白垟 — 洛溪 — 白下 — 桃湾 — 垟湾 — 露礁 — 鸡笼屿 — 教玩具市场(坦头) — 上村[梅岙] — 梅岙医院 — 梅岙 — 东山村 — 六岙 — 瓯江大桥 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 (38站)
备注信息:
全程:33.5公里。
该线路由西站始发:途经鹿城路—温金公路—49省道—壬黄线—桥东南大街—桥东北大街—镇中东路至桥头(往返)