温州公交 11路
去程: 公交一汽 — 黎明侨村 — 海上天大酒店 — 十八家支路 — 株柏 — 涨桥头 — 垟儿路口 — 党校 — 蒲鞋市 — 龟湖邮电 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 龙野花园 — 上吕浦 — 火车站 — 火车站广场 — 瓯江大厦 — 月乐垟 — 东垟(瓯海三医) — 河庄 — 前牌(汇头) — 大堡底 — 东方路口 — 慈湖路口 — 大鹏路口(一家超市) — 育英实验中学 — 东庄 — 金竹村 — 竹岙 — 金安村 — 南白象 — 陀头寺 — 下川 — 王宅 — 丽塘 — 泊岙 — 白门 — 曹建 — 姜宅 — 茶堂 — 下呈 — 河头 — 五社 — 林山 — 梓田 — 花台 — 竹溪 — 竹溪村 — 横坑村 — 沈岙[仙岩] (52站)
回程: 沈岙[仙岩] — 横坑村 — 竹溪村 — 竹溪 — 花台 — 梓田 — 林山 — 五社 — 河头 — 下呈 — 茶堂 — 姜宅 — 白门 — 曹建 — 泊岙 — 丽塘 — 王宅 — 下川 — 陀头寺 — 南白象 — 金安村 — 竹岙 — 金竹村 — 东庄 — 育英实验中学 — 大鹏路口(一家超市) — 慈湖路口 — 东方路口 — 大堡底 — 前牌(汇头) — 河庄 — 东垟(瓯海三医) — 月乐垟 — 瓯江大厦 — 火车站广场 — 火车站 — 上吕浦 — 龙野花园 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖邮电 — 蒲鞋市 — 党校 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 株柏 — 十八家支路 — 海上天大酒店 — 黎明侨村 — 公交一汽 (52站)
备注信息:
全程:32公里。
该线路由一汽公司始发:途经车站大道—江滨西路—环城东路—飞霞南路—龟湖路—民航路—南浦路—温迪路—春晖路—划龙桥路—车站大道—温州大道—梧埏大道—瓯海大道—梧慈路—104国道温瑞公路至沈岙(往返)