温州公交 10路
去程: 飞霞桥 — 大南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 瓯江大桥 — 渔渡小学 — 渔渡 — 下岸 — 戴宅 — 周徐 — 岭下 — 坎上 — 上戍中心小学 — 支岙 — 东村[上戍] — 方龙 — 山岸 — 新村路口 — 泰新街 — 藤桥 (37站)
回程: 藤桥 — 泰新街 — 新村路口 — 山岸 — 方龙 — 东村[上戍] — 支岙 — 上戍中心小学 — 坎上 — 岭下 — 周徐 — 戴宅 — 下岸 — 渔渡 — 渔渡小学 — 瓯江大桥 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 大南门 — 飞霞桥 (38站)
备注信息:
全程:28.6公里。
该线路由飞霞桥始发:途经人民路—鹿城路—温金公路—渔藤公路至藤桥(往返)