途径“桉柄”的公交线路
去程: 同安汽车站 — 祥桥路口 — 安溪路口 — 凤岗村 — 甘岭 — 湖甘 — 湖井 — 白沙仑 — 莲花镇政府 — 美埔 — 张厝路口 — 溪东 — 桉柄 — 莲花后埔 — 祥溪林场 — 上陵 — 罗溪 (17站)
回程: 罗溪 — 上陵 — 祥溪林场 — 莲花后埔 — 桉柄 — 溪东 — 张厝路口 — 美埔 — 莲花镇政府 — 白沙仑 — 湖井 — 湖甘 — 甘岭 — 凤岗村 — 安溪路口 — 祥桥路口 — 同安汽车站 (17站)
去程: 同安汽车站 — 祥桥路口 — 安溪路口 — 凤岗村 — 甘岭 — 湖甘 — 湖井 — 白沙仑 — 莲花镇政府 — 张厝路口 — 溪东 — 桉柄 — 莲花后埔 — 祥溪林场 — 上陵 — 大祠 — 莲花军营 — 淡溪路口 — 白交祠 (19站)
回程: 白交祠 — 淡溪路口 — 莲花军营 — 大祠 — 上陵 — 祥溪林场 — 莲花后埔 — 桉柄 — 溪东 — 张厝路口 — 莲花镇政府 — 白沙仑 — 湖井 — 湖甘 — 甘岭 — 凤岗村 — 安溪路口 — 祥桥路口 — 同安汽车站 (19站)