途径“第一码头车场”的公交线路
去程: 第一码头车场 — 第一码头枢纽站 — 鹭江道 — 轮渡 — 和平码头 — 妇幼保健院 — 镇海路 — 大生里 — 博物馆 — 理工学院思明校区 — 厦大西村 — 厦大医院 — 厦大白城 — 名仕 — 珍珠湾 — 科技中学 — 仓里 — 文曾花园 — 上李 (19站)
回程: 上李 — 文曾花园 — 仓里 — 科技中学 — 珍珠湾 — 名仕 — 海滨宿舍 — 胡里山 — 厦大白城 — 厦大医院 — 厦大西村 — 博物馆 — 大生里 — 妇幼保健院 — 海滨大厦 — 轮渡 — 第一码头(鹭江道) — 第一码头车场 (18站)
去程: 第一码头车场 — 第一码头枢纽站 — 开禾路口 — 思北路口 — 湖滨西路 — 海湾公园 — 国际邮轮码头 — 东渡 — 商检 — 濠头 — 南山 — 海天码头 — 湖里公交场站 — 国际航运中心 — 保税区 — 华昌路口 — 长虹路口 — 长浩路口 — 殿前 — 机场路口 — 太古宿舍 — 金尚路口 — 枋钟路 — 县黄路口 — 联想 — 岐山北二路 — 围里(宸鸿科技) (27站)
回程: 围里(宸鸿科技) — 林后 — 机场候机楼 — 太古宿舍 — 机场路口 — 殿前 — 长浩路口 — 长虹路口 — 保税区 — 国际航运中心 — 湖里公交场站 — 海天码头 — 南山 — 濠头 — 商检 — 东渡 — 国际邮轮码头 — 海湾公园 — 湖滨西路 — 思北路口 — 开禾路口 — 第一码头枢纽站 — 第一码头车场 (23站)
去程: 第一码头车场 — 第一码头枢纽站 — 鹭江道 — 轮渡 — 和平码头 — 妇幼保健院 — 镇海路 — 外贸宿舍 — 冷冻厂 — 理工学院思明校区 — 厦大西村 — 厦大医院 — 厦大白城 — 名仕 — 珍珠湾 — 小白鹭艺术中心 — 曾厝垵 — 曾山 — 台湾民俗村 — 塔头 — 海韵台 — 黄厝 (22站)
回程: 黄厝 — 海韵台 — 塔头 — 台湾民俗村 — 曾山 — 曾厝垵 — 小白鹭艺术中心 — 珍珠湾 — 名仕 — 海滨宿舍 — 胡里山 — 厦大白城 — 厦大医院 — 厦大西村 — 博物馆 — 成功大道 — 外贸宿舍 — 思明区政府 — 海滨大厦 — 轮渡(邮局) — 第一码头车场 (21站)
去程: 第一码头车场 — 第一码头枢纽站 — 鹭江道 — 轮渡 — 和平码头 — 厦大白城 — 名仕 — 珍珠湾 — 科技中学 — 仓里 — 文曾花园 — 上李 (12站)
回程: 上李 — 文曾花园 — 仓里 — 科技中学 — 珍珠湾 — 名仕 — 海滨宿舍 — 胡里山 — 厦大白城 — 海滨大厦 — 轮渡 — 第一码头(鹭江道) — 第一码头车场 (13站)
去程: 第一码头车场 — 第一码头枢纽站 — 开禾路口 — 思北路口 — 湖滨西路 — 国际邮轮码头 — 海湾公园 — 东渡 — 商检 — 海嘉 — 和通路口 — 岳阳小区 — 文化艺术中心 — 文化宫 — 仙岳花园 — 武警支队 — SM城市广场 — 塘边 — 马垅 — 殿前 — 高崎火车站 — 高崎 — 集美区政府(集美汽车站) — 印斗路口(同集路) — 孙厝路口 — 霞梧(天凤路) — 连胜路口 — 浒井 — 兑山 — 英埭头 — 港头 — 软件学院 — 厦门工学院 — 后溪东宅村 — 崎沟 — 碗头崎 — 仑上 — 城内 — 后溪 — 前进村 — 后溪新村(孙坂北路) (41站)
回程: 后溪新村(孙坂北路) — 前进村 — 后溪 — 城内 — 仑上 — 碗头崎 — 崎沟 — 后溪东宅村 — 厦门工学院 — 软件学院 — 港头 — 英埭头 — 兑山 — 浒井 — 霞梧(天凤路) — 孙厝路口 — 集美区政府(集美汽车站) — 集美火车站 — 高崎 — 高崎火车站 — 殿前 — 马垅 — 塘边 — SM城市广场 — 武警支队 — 仙岳花园 — 文化宫 — 文化艺术中心 — 岳阳小区 — 和通路口 — 海嘉 — 商检 — 东渡 — 国际邮轮码头 — 海湾公园 — 湖滨西路 — 思北路口 — 开禾路口 — 第一码头(鹭江道) — 第一码头车场 (40站)