途径“长岭陂”的公交线路
去程: 黄贝岭 — 怡景 — 太安 — 布心 — 百鸽笼 — 布吉 — 长龙 — 下水径 — 上水径 — 杨美 — 坂田 — 五和 — 民治 — 深圳北站 — 长岭陂 — 塘朗 — 大学城 — 西丽 — 留仙洞 — 兴东 — 洪浪北 — 灵芝 — 翻身 — 宝安中心 — 宝华 — 临海 — 前海湾 (27站)
回程: 前海湾 — 临海 — 宝华 — 宝安中心 — 翻身 — 灵芝 — 洪浪北 — 兴东 — 留仙洞 — 西丽 — 大学城 — 塘朗 — 长岭陂 — 深圳北站 — 民治 — 五和 — 坂田 — 杨美 — 上水径 — 下水径 — 长龙 — 布吉 — 百鸽笼 — 布心 — 太安 — 怡景 — 黄贝岭 (27站)