温州公交 8路
去程: 科技馆 — 大会堂 — 府西 — 上新桥 — 特警桥 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 雪山公寓 — 雪山路 — 将军桥 — 西山桥 — 西山 — 新桥 — 旸岙 — 山前 — 西岙底 — 浦西 — 基安山 — 高殿 — 梅屿 — 塘下 — 塘下新街 — 塘下老街 — 白塔殿 — 水闸头 — 郭溪 — 郭南 — 殿上 — 江垟 — 瞿溪车站 (38站)
回程: 瞿溪车站 — 江垟 — 殿上 — 郭南 — 郭溪 — 水闸头 — 白塔殿 — 塘下老街 — 塘下新街 — 塘下 — 梅屿 — 高殿 — 基安山 — 浦西 — 西岙底 — 山前 — 旸岙 — 新桥 — 西山 — 西山桥 — 将军桥 — 雪山路 — 雪山公寓 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 特警桥 — 上新桥 — 府西 — 大会堂 — 科技馆 (38站)
备注信息:
全程:22.4公里。
该线路由科技馆始发:途经府东路—市府路—府西路—锦绣路—惠民路—黎明路—人民路—雪山路—西山路—温瞿公路—温瞿老路至瞿溪(往返)