温州公交 72路
去程: 瞿溪车站 — 江垟 — 江南站 — 岭根 — 天长村 — 泽雅医院 — 泽雅镇政府 — 源口 — 李家泽 — 雷峰 — 麻芝川 — 林岙 — 吴坑 — 垟坑 — 横垟 — 唐宅 — 镇武宫 — 上泮 — 周坳头 — 小石垟 — 岩门[西岸] — 百岭垟 — 苏田 — 坎头 — 大石垟 — 三房头 — 岙底路口 — 茶石 — 龙井 (29站)
回程: 龙井 — 茶石 — 岙底路口 — 三房头 — 大石垟 — 坎头 — 苏田 — 百岭垟 — 岩门[西岸] — 小石垟 — 周坳头 — 上泮 — 镇武宫 — 唐宅 — 横垟 — 垟坑 — 吴坑 — 林岙 — 麻芝川 — 雷峰 — 李家泽 — 源口 — 泽雅镇政府 — 泽雅医院 — 天长村 — 岭根 — 江南站 — 江垟 — 瞿溪车站 (29站)
备注信息:
全程:31.6公里。
该线路由龙井始发:途经龙西线—藤泽公路—泽雅新街—天长路—温瞿西路至瞿溪(往返)