温州公交 62路
去程: 黎明立交桥 — 蒋家桥 — 文化广场 — 华夏银行(下吕浦) — 交行广场 — 上吕浦 — 火车站 — 火车站广场 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 黄屿 — 蒲江路 — 农业开发区 — 新安江路 — 东站 — 上庄 — 龙湾工业区 — 状元 — 耐宝路 — 海军码头 — 白楼下 — 金岙 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 永中二号街 — 仓头下 — 衙前 — 永兴 — 沙园 — 七甲 — 落马桥 — 五甲 — 天柱寺 — 四甲 — 三甲 — 永庄 — 新川 — 建丰 — 司南 — 新河 — 蒲门 — 大禅寺 — 海城东站 — 西一 — 梅头 (50站)
回程: 梅头 — 西一 — 海城东站 — 大禅寺 — 蒲门 — 新河 — 司南 — 建丰 — 新川 — 永庄 — 三甲 — 四甲 — 天柱寺 — 五甲 — 落马桥 — 七甲 — 沙园 — 永兴 — 衙前 — 仓头下 — 永中二号街 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙东 — 金岙 — 白楼下 — 海军码头 — 耐宝路 — 状元 — 龙湾工业区 — 上庄 — 东站 — 新安江路 — 农业开发区 — 蒲江路 — 黄屿 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站广场 — 火车站 — 上吕浦 — 交行广场 — 华夏银行(下吕浦) — 文化广场 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 (50站)
备注信息:
全程:36.2公里。
该线路由梅头始发:途经塘梅公路—永强大道—机场大道—温州大道—车站大道至黎明立交桥(往返)