温州公交 508路
去程: 蟠凤 — 东方路口 — 梧慈路口 — 南堡村 — 南堡 — 牛山 — 德政工业区 — 十里亭 — 公交巴士 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 水心汇昌 — 三维桥 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 潘岙 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 下岸西 — 外垟 — 沙头 — 郑大垟 — 中村 — 江南 — 庄岩 — 选岙 — 后支 — 横山 — 下湾[临江] — 驿头 — 山根 — 双潮乡政府 — 桥埠 — 下冯 — 双溪 — 小旦 — 渡船头 — 沈岙 — 小峙 — 港头 (52站)
回程: 港头 — 小峙 — 沈岙 — 渡船头 — 小旦 — 双溪 — 下冯 — 桥埠 — 双潮乡政府 — 山根 — 驿头 — 下湾[临江] — 横山 — 后支 — 选岙 — 庄岩 — 江南 — 中村 — 郑大垟 — 沙头 — 外垟 — 下岸西 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 潘岙 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 三维桥 — 水心汇昌 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 公交巴士 — 十里亭 — 德政工业区 — 牛山 — 南堡 — 南堡村 — 梧慈路口 — 东方路口 — 蟠凤 (52站)
备注信息:
该线路由蟠凤始发:途经梧慈路—双南线—牛山南路—过境公路—温金公路—330国道至港头(往返)