温州公交 40路
去程: 黄龙住宅区 — 黄龙六区 — 温州第二高级中学 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 新桥头 — 瓯海区府 — 花坦头 — 雪山路 — 雪山公寓 — 清明桥 — 杏花路 — 水心邮电 — 垟头下 — 马鞍池大厦 — 马鞍池公园 — 蒲鞋市 — 附二医 — 蒲鞋市农贸 — 龟湖路口 — 桥儿头 — 南浦桥 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦八区 — 南浦二区 — 划龙桥西 — 瓯江大厦 — 月乐垟 — 东垟(瓯海三医) — 河庄 — 老殿后 — 温州中学 — 横港头 — 三垟路口 — 上蔡村北 — 上蔡村南 — 白象后 — 白象村 — 白象镇 — 鹅颈头 — 睦州垟 — 温州大学 — 高教园区 — 茶山 (47站)
回程: 茶山 — 高教园区 — 温州大学 — 睦州垟 — 鹅颈头 — 白象镇 — 白象村 — 白象后 — 上蔡村南 — 上蔡村北 — 三垟路口 — 温州中学 — 老殿后 — 河庄 — 东垟(瓯海三医) — 月乐垟 — 瓯江大厦 — 划龙桥西 — 南浦二区 — 南浦八区 — 南浦农贸(友好医院) — 南浦桥 — 桥儿头 — 龟湖路口 — 蒲鞋市农贸 — 附二医 — 蒲鞋市 — 马鞍池公园 — 马鞍池大厦 — 垟头下 — 水心邮电 — 杏花路 — 清明桥 — 雪山公寓 — 雪山路 — 花坦头 — 瓯海区府 — 新桥头 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 温州第二高级中学 — 黄龙六区 — 黄龙住宅区 (45站)
备注信息:
全程:24公里。
该线路由茶山始发:途经梅泉路—梅泉新街—梧白大道—梧埏大道—南浦路—划龙桥路—春晖路—温迪路—南浦路—民航路—学院西路—飞霞桥路—马鞍池东路—马鞍池西路—杏花路—雪山路—勤奋路—杏兴海路—广化桥路—过境公路—盛锦路—康兴路—康盛路至黄龙住宅区(往返)