香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
香港公交 115 (九巴/新巴)
去程: 九龙城码头 — 贵州街 — 落山道 — 启明街 — 红磡庇利街 — 红磡鹤园街 — 红磡街市 — 德民街 — 黄埔花园总站 — 红乐道 — 红磡南道 — 机利士南路 — 海底隧道 — 伊利莎伯大厦(海底隧道香港出口) — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 皇后像广场[干诺道中] — 砵典乍街[干诺道中] — 维德广场[干诺道中] — 港澳码头总站 (20站)
回程: 港澳码头总站 — 林士街[德辅道中] — 砵典乍街[德辅道中] — 皇后像广场[德辅道中] — 统一中心(金钟站) — 熙信大厦 — 柯布连道[轩尼诗道] — 庄士敦道[菲林明道] — 克街[湾仔道] — 南洋酒店 — 海底隧道 — 机利士南路 — 红磡南道 — 红磡民泰街 — 红磡邨 — 鹤园东街 — 崇洁街 — 石塘街 — 浙江街 — 落山道 — 九龙城码头 (21站)
备注信息:
九龙城码头开出:
星期一至星期五 (班次/分钟)
06:45 - 07:15 (15)
07:15 - 10:00 (4-10)
10:00 - 15:20 (11-15)
15:20 - 16:30 (15-20)
16:30 - 19:35 (8-11)
19:35 - 23:15 (13-14)
星期六 (班次/分钟)
07:15 - 11:20 (5-10)
11:20 - 15:20 (9-15)
15:20 - 16:30 (15-20)
16:30 - 19:35 (7-9)
19:35 - 23:15 (11-14)
星期日及公众假期 (班次/分钟)
07:15 - 23:15 (11-15)
中环(港澳码头)开出:
星期一至星期五 (班次/分钟)
07:15 - 10:00 (7-12)
10:00 - 11:20 (20)
11:20 - 15:20 (9-15)
15:20 - 19:30 (7-9)
19:30 - 23:10 (11-14)
23:10 - 23:50 (20)
星期六 (班次/分钟)
07:15 - 10:00 (7-12)
10:00 - 11:20 (20)
11:20 - 15:20 (9-15)
15:20 - 19:30 (7-9)
19:30 - 23:10 (11-14)
23:10 - 23:50 (20)
星期日及公众假期 (班次/分钟)
07:15 - 22:30 (11-15)
22:30 - 23:50 (20)
收费表:
全程收费 $9.30
过海底隧道后 $5.70
十二岁以下小童及六十五岁以上长者半价